[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

وزیر خارجه آمریکا: به اعمال تحریم‌ها علیه ایران ادامه خواهیم داد، روزنامه شیراز نوین

در حالی که دولت ترامپ روزهای پایانی خود را طی می‌کند، وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که در مواجهه با ایران، ایالات متحده تمام گزینه‌ها را روی میز در اختیار دارد.
به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا دیروز جمعه در گفت‌وگویی با اورشلیم پست، در پاسخ به این سؤال که آیا در مواجهه با ایران تمامی گزینه‌ها روی میز قرار دارد یا نه، گفت: البته‌. دولت در این چهار سال کاملاً در این زمینه شفاف بوده است. دلیلی هم ندارد که این مسئله امروز یا فردا تغییر کند. ارزیابی من این است که ما بسیار موفق بوده‌ایم و تاریخ این مسئله را بازتاب خواهد داد. من زمانی که اولین بار کمپین فشار حداکثری را آغاز کردیم به خاطر دارم. ما از برجام خارج شده بودیم و جهان می‌گفت که کارمان جواب نمی‌دهد. می‌گفت که تحریم‌های آمریکا به تنهایی جواب نخواهند داد. وی مدعی شد: تحریم‌ها به طرز چشم‌گیری ظرفیت‌های ایران برای آسیب‌رسانی به جهان را کاهش داده‌اند. همانطور که از غنی‌سازی مداو‌مشان مشخص است، آن‌ها همچنان فعال هستند و اساس فعالیت‌هایی که انجام می‌دادند را تغییر نداده‌اند.
پمپئو مدعی شد: مسیری که ترامپ انتخاب کرده، ایران را از دسترسی به منابع لازم برای به خطر انداختن رژیم اسرائیل و خاورمیانه منع کرده است. وی ادامه داد: ترامپ کارهای مختلفی انجام داده است. وی پول را از آن‌ها منع کرده است‌.‌ این پیامی قوی به خاورمیانه فرستاد که پیمان ابراهیم را تسهیل کرد.
وزیر خارجه آمریکا با اشاره به اینکه این دولت آمریکا ائتلافی قوی علیه ایران ایجاد کرده، مدعی شد که واشنگتن به اعمال تحریم‌ها علیه ایران ادامه خواهد داد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی