[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

ترامپ همان‌طور باخت که در ۲۰۱۶ برده بود؛ ۳۰۶ به ۲۳۲، روزنامه شیراز نوین

با پایان بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت محل مناقشه جورجیا و نهایی شدن تقریباً قطعی نتیجه انتخابات در سال ۲۰۲۰ می‌توان گفت دونالد ترامپ همانگونه باخته که در سال ۲۰۱۶ پیروز شده بود.
به گزارش ایسنا، با نهایی شدن شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ، ‌نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ۲۳۲ رأی الکترال و رقیب دمکراتش جو بایدن ۳۰۶ رأی الکترال را از آن خود کرده است و به این ترتیب چهل و ششمین رییس جمهوری آمریکا جو بایدن خواهد بود که کارش را از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ آغاز می‌کند.
این در حالی است که دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ دقیقاً با نتیجه مشابه یعنی ۳۰۶ به ۲۳۲ رأی الکترال، هیلاری کلینتون، رقیب دمکراتش را شکست داده بود.
انتخابات امسال از نظر حضور واجدان شرایط رأی دهی در آن رکورد شکسته و با شمارش آرا تاکنون جو بایدن نزدیک به ۸۰ میلیون و ترامپ بیش از ۷۳ میلیون رأی به دست آورده‌اند که تاکنون در طول انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا چنین اعدادی سابقه نداشته است.
پیش از این بیشترین رأی برای باراک اوباما در جریان انتخابات اولین دور ریاست جمهوری‌اش بود که بیش از ۶۹ میلیون رأی به دست آورده بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی