[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

استقبال شهروندان از پروژه‌های انسان‌محور، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
به همت شهرداری شیراز آیین افتتاح پروژه نورپردازی مسیر دوچرخه سواری در منطقه 11 و عملیات کلنگ زنی زورخانه خیرساز پودنک برگزار شد. این مراسم عصر پنجشنبه 29 آبان ماه با حضور شهردار شیراز، عضو شورای اسلامی شهر شیراز، شهردار منطقه ۱۱، رئیس هیئت ورزش‌های زورخانه ای، خیر زورخانه پودنک و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان با همراهی اصحاب رسانه انجام شد.
 حل مشکلات با بهره‌گیری از قهرمانان ملی
شهردار شیراز در مراسم افتتاح طولانی ترین پیست دوچرخه سواری این کلان شهر در منطقه ١١شیراز گفت: این پیست به طول ٧ کیلومتر یک مسیر ایمن دوچرخه سواری در دو طرف رودخانه خشک اجراشده و نوع اجرای آن با بهره گیری از دیدگاه بافت تاریخی است. حیدر اسکندر پور با اشاره به اجرای تونل نور در این مسیر دوچرخه سواری افزود: ویژگی دیگر این مسیر در کنار سایبان‌هایی که در روز برای دوچرخه سواران وجود دارند اجرای تونل نور در این مسیر است که از آن به عنوان یک المان شبانه می‌توان استفاده کرد و دوچرخه سواران شب‌ها نیز می‌توانند از این مسیر استفاده کنند. 
وی همچنین در مراسم کلنگ زنی زورخانه خیرساز در این منطقه گفت: امروز ما شاهد یک مشارکت جدی در بهبود فضای عمومی جامعه به ویژه در حوزه ورزش هستیم و ورزش پهلوانی را نماد غیرت ایرانی می‌دانیم. اسکندرپور گفت: ما در تاریخ و ادبیاتمان اسطوره‌هایی مانند رستم را داشتیم که از مرز ایران دفاع می‌کرد و امروز نیز ما سردار شهید سپهبد سلیمانی را داشتیم که به عنوان یک اسطوره در تاربخ ما تکرار شد و هرجا مشکل داشتیم این قهرمان ملی مشکل را حل می‌کرد و امروز ما جای خالی او را بیشتر حس می‌کنیم. وی اظهار داشت: امروز ما نیازمند تقویت روحیه ایرانی هستیم روحیه ای که غیرت، همیت، تلاش جمعی و دفاع از کشور وجه مشترک همه آنهاست و به همین دلیل نیاز است، جوانان ایرانی با ورزش ایرانی بیشتر آشنا شوند. وی از ساخت ٣ پارک ورزش و سلامت در سه منطقه جنوب شهر و نقاط کمتر برخوردار خبر داد و گفت: علاوه بر این به تمامی در تمامی مناطق ١١شهرداری یک پارک ورزش و سلامت اجرا خواهد شد.
 تقدیر از زحمات مجموعه شهرداری شیراز
در ادامه این مراسم عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این فضای پیاده راه سلامت دارای نورپردازی هوشمندی است که توسط همکاران ما در شهرداری منطقه 11 به شایستگی طراحی شده است. محمدتقی تذروی با تقدیر از شهردار محترم کلانشهر شیراز و شهرداران مناطق و معاونین و یاوران شورا افزود: گروه‌های مختلف مردمی به خوبی از مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری که به خوبی احداث شده استقبال می‌کنند و در مجموع عملیات‌های عمرانی در زمینه پروژه‌های انسان محور در سطح شهر شیراز مشهود است.
 تداوم سازندگی در مناطق کمتر برخوردار شیراز
 حمید بزرگر شهردار منطقه 11در آیین کلنگ زنی زورخانه پودنک که توسط خیر ساخته خواهد شد گفت: محل احداث این زورخانه و در کنار مجتمع فرهنگی، ورزشی و سالن کشتی پهلوانی در پارک 4 ارغوان بلوار جانبازان (محله پودنک) در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به نیاز بلوار جانبازان به فضای ورزشی برای پاسخگویی به مطالبات مردمی افزود: مساحت این پروژه 560 متر مربع است و ویژگی خاص این پروژه در نیمه شرق شیراز فقدان احداث زورخانه ای به صورت سنتی است. برزگر اعلام کرد: پیرو مکاتباتی که با رئیس فدارسیون ورزش‌های زورخانه ای داشته ایم تجهیز این زورخانه را با همکاری فدراسیون انجام خواهیم داد. برزگر ابراز داشت: با توجه بافت جمعیت و سکونت حدود 40 تا 50 هزار نفری جمعیت بلوار جانبازان و تقاضای اهالی محله برای اختصاص مکانی برای کتابخانه، فضای با مساحت 1300 متر مربع برای احداث کتابخانه و قرائت خانه ظرف چند ماه آینده کلنگ زنی می‌شود. شهردار منطقه با اشاره به توسعه مکان‌های ورزشی در سطح منطقه 11 تصریح کرد: درپارک سهراب سپهری یک فضای ورزشی و یک سالن ورزشی احداث شود. وی عنوان کرد: با اعلام دبیر خانه خشت طلایی شرایط شرایط اولیه حایز دریافت خشک طلایی برای پارک سهراب سپهری وجود دارد و مقدمات ثبت نام برای دریافت این خشت طلایی در حال انجام است.
 احداث زورخانه و ادای دین به تاریخ ایران
در ادامه این مراسم رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه ای فارس گفت: محله قدیمی پودنک جایگاه اصیلی در شهر شیراز دارد و جای این ورزش تمام ایرانی در این محله خالی بود که به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز محقق شد. حسین قرقی در ادامه با بیان اینکه ورزش زورخانه ای می‌تواند به عنوان یک کالای فرهنگی در کنار کارکردهای ورزشی آن قرار گیرد خاطر نشان کرد: طبق اسناد و مدارک موجود ورزش هیئت زورخانه ای در ایران قدمتی بیش از 4500 ساله دارد و در سال 2012 به عنوان میراث معنوی بشریت ثبت یونسکو شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی