[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۳
  • دوره جدید

کاهش تورم در راه است ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع قابل پیش‌بینی است که با کاهش قیمت دلار، قیمت مسکن نیز پایین خواهد آمد؛ همان طوری که در هفته اخیر با کاهش نرخ دلار، قیمت مسکن در املاکی‌ها کاهش یافت. به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، علیرضا پاک‌فطرت با اشاره به آینده بازار مسکن و تأثیر روند کاهشی بازار ارز بر حوزه مسکن، گفت: با کاهش قیمت دلار، بازارهای اقتصادی مانند بازار مسکن به سرعت تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند، اما این مسئله در میان‌مدت و بلندمدت اثرگذار است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قیمت مسکن با این وضعیت، روند کاهشی خواهد داشت، زیرا با کاهش نرخ ارز، قیمت بازارهای اقتصادی تأثیرگذار مانند سکه و طلا نیز نزولی خواهد شد.
او خاطرنشان کرد: دست‌های پشت پرده‌ای در بازار مسکن وجود دارند که به دنبال ایجاد تلاطم در بازار و کسب سود از این وضعیت است، من معتقدم که در فعالیت اقتصادی نباید چشممان به اتفاقات خارج از کشور از جمله لغو تحریم‌ها باشد. پاک‌فطرت ابراز امیدواری از اینکه دولت خود عاملی برای مقابله با کاهش قیمت دلار نباشد، از این رو دولت باید به گونه‌ای اقدام و برنامه‌ریزی کند تا بازارهای اقتصادی به سمت ثبات هدایت شوند، این مسئله به نفع مصرف‌کننده و تولیدکننده خواهد بود.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم تأکید کرد: به طور حتم بهترین راه‌کار برای بهبود وضعیت بازار مسکن، افزایش میزان ساخت و ساز در کشور است، گسترش تولید مسکن زمینه را برای تعدیل کردن قیمت‌ها فراهم می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی