[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۲
  • دوره جدید

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس: تدوین درس‌نامه‌ها یک گام عملی به سمت تحقق عدالت آموزشی است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: درس‌نامه‌ها مبتنی بر کتب درسی، خود آموز و مدلی جهانی در جهت تحقق بحث عدالت آموزشی است. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین رونمایی از 6 جلد کتاب درس‌نامه (خودآموز) ویژه دانش آموزان ابتدایی در ارتباط زنده با جمعی از فرهنگیان سراسر استان از طریق ویدیو کنفرانس گفت: این درس‌نامه‌ها فقط برای دانش آموزان مناطق محروم نیست؛ بلکه برای استفاده عموم دانش آموزان است و در این راستا فایل pdf این درس‌نامه‌ها در سایت آموزش و پرورش قرار گرفته است. مدیر کل آموزش و پرورش فارس تدوین این درس‌نامه‌ها را در واقع یک گام عملی به سمت تحقق عدالت آموزشی دانست و گفت: بحث عدالت آموزشی بحثی فراگیر در تمام دنیاست به گونه ای که در اروپا خصوصاً بخش شرقی اروپا نیز بخشی از دانش آموزان دسترسی به آموزش مجازی ندارند.
اسماعیلی با اشاره به تلاش‌های معلمان و افراد برجسته در تهیه این درس‌نامه‌ها گفت: در تهیه این درس‌نامه‌ها برای هر پایه از حضور 15 نفر از افراد متخصص شامل مؤلفین، ناظرین و معلمان بهره بردیم و در مجموع برای تمام پایه‌ها از نظر حدود 100 نفر به طور مستقیم استفاده کردیم.
 وی با بیان اینکه این درس‌نامه‌ها خود آموز و کتاب محور است گفت: این درس‌نامه‌ها به صورت یک پروژه کلان دیده شد و سعی شد با تلاش گروهی همکاران تمام موارد در تدوین این درس‌نامه‌ها نظر گرفته شود. مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: به عنوان مثال در بحث گرافیکی این درس‌نامه‌ها طراحی‌ها به گونه ای است که در صورت چاپ سیاه و سفید لطمه زیادی به تصاویر وارد نشود. اسماعیلی با تأکید بر لزوم ارزشیابی و میزان تأثیرگذاری این درس‌نامه‌ها در روند آموزش دانش آموزان گفت: باید یک ارزشیابی استاندارد طراحی شود تا میزان تأثیرگذاری این درس‌نامه‌ها برای دانش آموزانی که دسترسی به هیچ گونه امکاناتی ندارند بررسی شود. وی در پایان خطاب به رؤسای ادارات مناطق و شهرستان‌ها گفت: قطعاً اگر از برنامه‌های آموزش ابتدایی خوب پشتیبانی شود آینده آموزشی ما بهتر از قبل خواهد بود و از آنجا که تیم معاونت ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش فارس تیمی کاملاً فنی است، لذا انتظار داریم رؤسای ادارات با برنامه ریزی دقیق پشتیبان آموزش ابتدایی باشند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی