[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۴
  • دوره جدید

حضور پررنگ بسیج در عرصه محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمدبن موسی(ع) شیراز گفت: بسیج با روحیه ولایت مداری و درایت و فداکاری مؤمنانه تهدیدات را به فرصت تبدیل می‌کند.
سرهنگ پاسدار مرتضی خسروانی با تبریک هفته بسیج از این ارگان توانمند به عنوان یکی از یادگاران ماندگار امام راحل(ره) یاد کرد و افزود: نیروهای مخلص و ایثارگر بسیجی همواره در عرصه‌های مختلف منشأ خیر و برکات بوده اند. وی با اشاره به پیشینه غرورآفرینی بسیج و سپاه پاسداران در دوران هشت ساله دفاع مقدس و دوران سازندگی‌های پس از جنگ تحمیلی تصریح کرد: بسیج با روحیه ولایتمداری و با ایثارگری همیشه تحت فرمان ولی و امام عصر خود بوده و مدال افتخار خدمتگزاری به آرمان‌های انقلاب و جامعه را بر سینه دارد. این نیروی مردمی، خدمتگزار و متخصص همواره خود را خادم و نوکر مردم دانسته و در برهه‌های حساس تاریخی با ایثارگری از جان خود نیز گذشته است. 
شاهد این مدعا نیز شهدای عزیز بسیج هستند. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بسیجیان جان بر کف بنا به اقتضائات و شرایط مختلف با حضور مؤثر و جهادی خود همیشه میدان دار و نقش آفرین بوده اند. کارنامه درخشان بسیج در عرصه‌های مختلف فرهنگی و سیاسی و دفاعی و اجتماعی و اقتصادی بیانگر این مطلب است که با تفکر بسیجی و عمل جهادی به آن می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد. سرهنگ پاسدار خسروانی در ادامه خاطر نشان کرد: بسیج همواره با ولایت مداری و درایت و فداکاری مؤمنانه و با اخلاص و بی منت تهدیدات را به فرصت تبدیل می‌کند. در سال جاری نیز بسیج محور برنامه‌های خودش را در خدمت رسانی به آحاد جامعه و نیازهای روز مردم قرار داده و شعار این هفته هم بسیج پیشرو خدمت امید آفرین نام‌گذاری شده است.وی با تشریح گوشه ای از برنامه‌های هفته بسیج در سال جاری گفت: بسیجیان عزیز ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز با ۱۹۲ عنوان برنامه در هفته بسیج با محوریت محلات در قالب بلوک‌های محله محور نقش‌آفرینی می‌کنند. 
در این هفته با شعار هر پایگاه حداقل ارائه یک خدمت به مردم محله خود و با نیت یک شهید شعارش را به عمل تبدیل خواهد کرد. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز با بیان اینکه برنامه‌های متنوع فرهنگی، علمی، دفاعی، اجتماعی و اقتصادی با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: مهم ترین برنامه‌های هفته بسیج که توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز اجرا می‌شوند، عبارت‌اند از: مرمت و بازسازی منازل محرومین، کلنگ زنی دهکده اقتصاد مقاومتی، کمک به غربالگری بیماران کرونا، اجرای برنامه‌های فرهنگی، مسابقات کتاب‌خوانی و تولیدات محتوا در فضای مجازی، کمک به طرح ناظر در بازار و مقابله با گران‌فروشی و احتکار، تور ایست سلامت و اجرای گروه‌های سرود بسیج که تمامی این برنامه‌ها با حفظ پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی انجام خواهد گرفت. سرهنگ خسروانی در ادامه خبر از راه اندازی گذرگاه ایثار در محلات و راه اندازی مهارت آموزی بسیج مسابقات کتاب‌خوانی و تولیدات محتوایی در فضای مجازی داد و افزود: گشت‌های رضویون به همراه تور سلامت راهیان نور و همایش شعر آیینی توسط بسیج هنرمندان در فضای مجازی از دیگر برنامه‌های هفته بسیج است. همچنین افتتاح و راه اندازی کارگاه‌های پرورش زالو، سبزی مارکت، قالی بافی، تابلو فرش، فروشگاه محصولات اقتصاد مقاومتی، کارگاه تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه 70 هزار ماسک از دیگر برنامه‌های ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز در این هفته است. این مقام مسئول با اظهار امیدواری پیرامون تداوم کمک‌های مؤمنانه گفت: حمایت از اقشار نیازمند جامعه در هفته بسیج تداوم خواهد داشت. 
در این زمینه در چهارم آذرماه در محله سعدی ۵۰۰ بسته غذایی به همراه ۱۰ جهیزیه با حفظ کرامت و شأن انسانی توزیع خواهد شد. همچنین در روز ۵ آذرماه در حرم مطهر احمد بن موسی(ع) تعداد ۵ هزار بسته معیشتی در قالب کمک مؤمنانه با همکاری خیرین عزیز توسط سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) توزیع می‌شود. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز در پایان با اشاره به دیگر برنامه‌های هفته بسیج گفت: غبارروبی گلزار شهدا، نذر خون، توزیع بسته‌های معیشتی در قالب کمک‌های مؤمنانه، مسابقات فرهنگی در فضای مجازی، ضدعفونی معابر و مکان‌های عمومی، افتتاح پروژه‌های محرومیت زدایی، مسابقات کتاب‌خوانی در فضای مجازی، گشت‌های رضویون در محله‌های شرق شیراز، همکاری با اتاق اصناف در گشت‌های کنترل و نظارت بر بازار از مهم‌ترین عناوین برنامه‌های ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز در هفته بسیج است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی