[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

برگزاری دوره تخصصی نجات در هلال‌احمر سپیدان ، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان فارس از برگزاری دوره تخصصی جستجو و نجات در حوادث جاده ای و حمل‌ و نقل برای ٢٠ نفر از نجاتگران این جمعیت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس، طیب طاهرزاده از برگزاری دوره تخصصی پایه جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل (جاده) خبر داد و گفت: این دوره به مدت پنج روز با حضور ٢٠ فراگیر در شهرستان سپیدان برگزار شد. وی به سرفصل‌های تدریس شده در این دوره اشاره کرد و افزود: اجرای مانور عملیاتی، ایمنی، ارزیابی و مدیریت سوانح، اصول جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل جاده‌ای، آشنایی با تجهیزات جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل، دستیابی و رهاسازی مصدوم و حمل مصدوم از سرفصل‌های دوره جست‌وجو و نجات در جاده است.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان فارس اضافه کرد: جمعیت هلال احمر در برگزاری این چنین دوره‌هایی اهتمام ویژه دارد تا بتوان با پرورش نجاتگران متخصص کمک به افراد گرفتار شده در کمترین زمان انجام شود. طاهرزاده خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این دوره افزایش توان علمی و عملیاتی امدادگران و نجاتگران برای مقابله با حوادث احتمالی است. وی گفت: در پایان دوره پس از برگزاری آزمون‌های تئوری و عملی، برای قبول شدگان گواهی دوره ٥١ ساعته صادر می‌شود. قابل ذکر است دوره یاد شده به صورت فشرده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی