[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۴
  • دوره جدید

فارس مالک ۵هزار پروژه بدون اعتبار است ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس از برگزاری نشست پیگیری اعتبارات استان خبر داد. ابراهیم عزیزی در همین رابطه اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن فصل بودجه، مجمع نمایندگان فارس در تهران با جدیت پیگیر اعتبارات استان است.
او با اشاره به برگزاری جلسه مجمع نمایندگان فارس در خصوص پیگیری اعتبارات استان فارس گفت: در این نشست پروژه‌های کلان و خرد استان مورد بررسی قرار گرفته است تا اقدامات لازم برای جذب بودجه آن انجام شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس همچنین گفت: در این نشست اولویت‌های ماده 23 که ردیف بودجه داشته و نیازمند اعتبار هستند، بررس و مقرر شد ضمن بررسی توسط نمایندگان و اولویت بندی در جلسات بعد مجمع ارائه و اقدام مقتضی صورت گیرد.
عزیزی خاطرنشان کرد: پروژه‌های حوزه سرزمینی که نیاز به اعتبار داشته یا باید اجرا شود، مشخص شده تا با توجه به فصل بودجه ریزی بتوان اعتبار لازم را برای آن جذب کرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس همچنین از تهیه طرحی برای حرکت هدفمند مجمع نمایندگان در نیازسنجی و اولویت بندی پروژه‌های استان خبر داد.
ابراهیم عزیزی گفت: بیش از 5هزار پروژه بزرگ و کوچک دارای کد و ردیف بودجه در استان فارس وجود دارد که باید به سامان برسد اما اینکه کدام پروژه باید در اولویت قرار گرفته و با توجه به بودجه تخصیصی به بهره برداری برسد، نیازمند یک نقشه هدفمند، منطقی و هوشمندانه بود.
او از عزم نمایندگان استان برای تهیه این نقشه راه خبر داد و گفت: پس از تهیه سندی جامع از پروژه‌های مختلف استان فارس، اطلاعات این سند در اختیار 18 نماینده استان قرار خواهد گرفت تا آنها نیز در 3 جدول متفاوت پروژه‌های مربوط به شهرستان خود را با توجه به اولویت و نیاز منطقه، دسته بندی کرده و به ترتیب در جداول یک، دو و سه با درجه اهمیت درج کنند. رئیس مجمع نمایندگان استان فارس تأکید کرد: اهمیت این جدول 3گانه از آنجاست که هر نماینده می‌داند در تخصیص بودجه 1400کل کشور، کدام پروژه‌ها با توجه به نیاز مردم و شهرستان در اولویت است و همین موضوع تلاش نمایندگان برای به سرانجام رساندن پروژه‌ها را هدفمند می‌کند و طبیعتاً پروژه‌های مورد نیاز سریع تر به بهره برداری خواهد رسید.
عزیزی با اشاره به همدلی و تعامل بی نظیر 18 نماینده استان فارس در تحقق اهداف بلند و زیربنایی خاطرنشان کرد: به فضل خدای متعال امروز این همدلی انگیزه ای برای حرکت‌های بزرگ در جهت رشد و توسعه استان فارس شده که جا دارد از تک تک نمایندگان به دلیل نگاه علمی، خردمندانه و هوشمندانه آنها به مسائل استان و کشور، تقدیر کرد.
لازم به ذکر است بیش از 5هزار پروژه در سراسر استان فارس با پیشرفت فیزیکی صفر تا 90 درصد وجود دارد که برخی سال‌هاست راکد مانده و نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و قدرتمند برای تکمیل آنهاست.
برنامه جدید و ابتکاری مجمع نمایندگان استان فارس برای تکمیل پروژه‌ها و تقسیم آنها به 3 اولویت درجه یک، دو و سه می‌تواند تا حد زیادی گره گشای روند تکمیل پروژه‌های مذکور باشد؛ چراکه هر نماینده با آگاهی و اطلاعات دقیق از پروژه‌های شهرستان خود، می‌تواند پیگیر تأمین منابع مالی آن در بودجه سال 1400 کل کشور باشد. این اقدام می‌تواند الگویی برای سایر نقاط کشور نیز قلمداد شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی