[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

خرید و فروش زمین‌های کشاورزی پیگرد قانونی دارد، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز گفت: تنظیم مبایعه نامه توسط بنگاه‌های املاک برای زمین‌های کشاورزی بدون کسب مجوز از سازمان جهاد کشاورزی ممنوع است و پیگرد قضائی را به دنبال دارد. به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان نی ریز، علیرضا بصیری با اشاره به تأکید محمدمهدی قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در این خصوص تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های خود اتکایی نظام و مسئولین وزارت جهاد کشاورزی در تأمین امنیت غذایی و پیگیری‌های صورت گرفته در راستای تعیین تکلیف باغ شهر‌های احداث شده در سنوات گذشته و براساس مفاد قانون حفظ کاربری و جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی، هرگونه اقدام به منظور تفکیک، قطعه بندی و ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی بدون کسب مجوز از سازمان جهاد کشاورزی ممنوع و برابر قانون با متخلفین برخورد خواهد شد. 
به گفته وی، مقرر شده است به منظور جلوگیری از ساخت و ساز و تغییر کاربری جدید، ضمن اطلاع رسانی رسمی به مالکین زمین‌های کشاورزی، نسبت به نصب تابلو ممنوعیت ساخت و ساز و هشدار به بنگاه‌های املاک مستقر در آن مجموعه‌ها و اطراف آن، اقدام لازم صورت گیرد.
بصیری با اشاره به اطلاع رسانی‌های مکرر و کافی در این زمینه، هشدار داد: با توجه به اصل «رافع مسئولیت نبودن عدم آگاهی به قوانین»، هیچ گونه عذری از هیچ فرد، تشکل، شرکت و مؤسسه ای در این خصوص پذیرفتنی نیست. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی