[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

با قشنگ‌ترین حیوانات جهان آشنا شوید، روزنامه شیراز نوین

5. خوکچه هندی با موهای بلند
خوکچه هندی یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در جهان است. نژادهای زیادی از این حیوان وجود دارد که از نظر شکل ظاهری متفاوت است. برخی از نژاد‌ها به دلیل موهای نرم و بلندشان قابل توجه هستند. برخی از نژادهای مو بلند خوکچه‌های هندی عبارت‌اند از: ابریشمی، پرو، آلپاکا، کرونت، مرینو، لونکاریا، شبا و تکسل.
بیشتر این نژادها موهای ابریشمی براقی دارند و در انواع مختلف رنگی ظاهر می‌شوند.
6. سگ کمندرو
نژاد سگ کمندرو بسیار باهوش و محافظ می‌باشد. آن‌ها به دلیل موهای متراکم سفیدشان قابل توجه هستند. نیم تنه غیر معمول سگ کمندرو باعث شده که آنها همانند یک طناب چهارپا به نظر برسند. پوشش ضخیم سگ‌های کمندرو به آن‌ها کمک می‌کند تا در شرایط شدید آب و هوایی زنده بمانند.
سگ‌های کمندرو تا 76 سانتی متر (قد) دارند، که یکی از بزرگ‌ترین سگ‌های جهان به حساب می‌آیند. رشد کامل تارهای ضخیم و سنگین سگ‌های کمندرو 5 سال طول می‌کشد. تارهای سفید و طنابی شکل بلند آن‌ها بین 20 تا 27 سانتی متر است. تارهای سفید سگ‌های کمندرو به شانه زدن احتیاجی ندارند و برای پیشگیری از ایجاد انگل باید تمیز نگه داشته شوند.
7. گاو هایلند
گاو هایلند یک نژاد زیبا از گاو اسکاتلندی با شاخ‌های بلند و بدنی پر از کرک و موی بسیار بلند است. این یکی از قدیمی ترین نژاد گاو در جهان است. موهای ضخیم به آن‌ها کمک می‌کند تا در شرایط سخت مناطق مرتفع اسکاتلند زنده بمانند. پوشش گاوهای هایلند در انواع رنگ‌ها از جمله قرمز، مشکی، سیاه، زرد مایل به قرمز و نقره ای وجود دارد.
گاوهای هایلند از شاخ‌های بلند و قوی خود برای سوراخ کردن و یافتن پوشش گیاهی در فصل زمستان از میان برف‌های ضخیم استفاده می‌کنند. شاخ‌ها همچنین به آن‌ها کمک می‌کند تا در برابر شکارچیان مانند شیرهای کوهی و خرس‌ها دفاع کنند.
8. گربه نروژین فارست
گربه نروژین فارست یک گربه خانگی جذاب با بدنی محکم و پوششی از موهای پر و بلند است. این گربه در نروژ به عنوان Skogkatt نیز شناخته می‌شود. گربه نروژین فارست برای زنده ماندن در زمستان‌های سرد نروژ سازگاری خوبی دارد. پوشش پشمی بلند آن‌ها همچنین ضد آب بوده و در بیشتر رنگ‌ها دیده می‌شود. گربه نروژین فارست شباهت زیادی به نژاد موهای بلند آمریکایی دارند. چشم بادامی و سر مثلثی شکل گربه نروژین فارست، آن‌ها را منحصر به فرد و قابل تشخیص می‌کند. آن‌ها بسیار بازیگوش و مهمان نواز هستند و همچنین با حیوانات خانگی دیگر در خانه کنار می‌آیند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی