[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۶
  • دوره جدید

محرومیت‌زدایی در ۳۰ نقطه فارس ، روزنامه شیراز نوین

سردار بوعلی گفت: پایگاه‌ها و نواحی بسیج در عرصه‌های مختلف نقش آفرین هستند و اگر مسئله ای برای یک سازمان پیش بیاید بسیج برای حل مسئله به آن سازمان کمک می‌کند.
سردار یداله بوعلی در آیین افتتاح 151 پروژه محرومیت زدایی توسط سپاه فجر در استان فارس که به صورت ارتباط تصویری با حضور مسئولین محلی و شورای تأمین شهرستان‌ها و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج و تشکر از متولیان این پروژه ها، گفت: شعار هفته بسیج امسال «بسیج، پیشرو در خدمت و امید آفرینی» است و هفته بسیج یادآور رشادت‌های جوانان بسیجی از مرز و بوم است.
فرمانده سپاه فجر با اشاره به اینکه بسیج در همه عرصه‌ها فعالیت دارد، تأکید کرد: فلسفه وجودی بسیج این است که از ظرفیت آحاد جامعه برای مواجه با مشکلات استفاده کند و از این رو بسیج دارای اقشار مختلف بوده و 22 قشر در بسیج تعریف شده است.
وی با اشاره به اینکه پایگاه‌ها و نواحی بسیج در عرصه‌های مختلف نقش آفرین هستند، تأکید کرد: اگر مسئله ای برای یک سازمان پیش بیاید بسیج برای حل مسئله به آن سازمان کمک می‌کند.
سردار بوعلی با اشاره به اینکه رویکرد برنامه‌های بسیج، خدمت خالصانه و مؤمنانه است، گفت: فرزندان این ملت عزیز امروز از لحاظ سطح فنی در جایگاهی هستند که با اِبراز توانمندی‌های خود و با استفاده و تکیه به ظرفیت‌های داخلی و نیروهای جهادی در مسیر رفع محرومیت‌ها و مشکلات گام برمی‌دارند.
فرمانده سپاه فجر فارس در ادامه با بیان اینکه در استان فارس شاهد قرارگاه‌های متعددی هستیم که در راستای محرومیت زدایی و اِشتغال نقش آفرینی می‌کنند، گفت: در شیراز قرارگاه احمد بن موسی(ع) که 16 محله محروم را تحت پوشش خود قرار داده است.
وی ادامه داد: این قرارگاه با هم افزایی سایر نهادها اقداماتی انجام می‌دهند که در همین راستا پروژه‌هایی را تعریف کرده که شامل ساماندهی محلات، ایجاد اماکن ورزشی، توزیع جهیزیه، تسهیلات و کارگاه‌های خانگی است.
فرمانده سپاه فجر همچنین به قرارگاه جوادالائمه(ع) نیز اشاره کرد و افزود: این قرارگاه 6 دهستان محروم را تحت پوشش دارد و در زمینه‌های علمی، فرهنگی، مذهبی، عمرانی و... فعالیت دارد.
وی در ادامه به اقدامات سازمان بسیج سازندگی استان در سطح کل اشاره و اضافه کرد: فعالیت‌های سازمان بسیج سازندگی استان علاوه بر مرکزیت در سطح شهرستان‌ها و حتی خارج از آن نیز گسترده می‌باشد و امروز شاهد افتتاح 151 پروژه محرومیت زدایی در 30 نقطه از استان فارس توسط این سازمان به محوریت شهرستان مرودشت می‌باشیم. سردار بوعلی در ادامه به افتتاح زمین چمن مصنوعی شهدای جهادگر شهرستان مرودشت اشاره و افزود: این زمین چمن مصنوعی با مشارکت سپاه فجر فارس و شهرداری در زمینی به متراژ 900 متر مربع با ارزش 15 میلیارد ریال به مناسبت هفته بسیج امروز افتتاح گردید. شایان ذکر است که در ادامه با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای بسیج و رمز (یامحمد رسول الله(ص)) عملیات افتتاح و بهره برداری از 151 پروژه مذکور توسط سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس آغاز گردید. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی