[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

نهضت محرومیت‌زدایی رسالت بسیج است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
به همت سپاه فجر استان فارس یازدهمین مرجله کمک‌های مؤمنانه و توزیع بسته‌های معیشتی و اهدای جهیزیه در محله کم برخوردار سعدی انجام شد. این مراسم صبح دیروز سه شنبه 4 آذرماه با حضور سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر استان فارس، قاسم مقیمی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز، سرهنگ مرتضی خسروانی، فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز و جمعی دیگر از مسئولان در مسجد جامع شهرک سعدی برگزار شد.
 نیروی بسیج برگرفته از ظرفیت‌های مردمی
فرمانده سپاه فجراستان فارس در این مراسم به خبرنگار شیرازنوین گفت: مأموریت محرومیت زدایی در دستور کار همیشگی بسیج قرار داررد. سردار بوعلی با تبریک ولادت باسعادت امام حسن عسکری(ع) و هفته بزرگداشت بسیج خاطر نشان کرد: بسیج دارای ظرفیت‌های بسیار متنوعی در حوزه‌های مختلف است. همه داشته‌های این نیروی معتقد و مردم نهاد منطبق بر ظرفیت‌های جامعه بوده و تمامی توان خود را از نیروهای ایثارگر و مخلص می‌گیرد. با تکیه بر همین ظرفیت است که بسیج در عرصه‌های مختلفی به خدمت‌رسانی به جامعه همت گماشته و کارنامه درخشانی بر جای گذاشته است. وی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم بسیج در حوزه محرومیت زدایی صورت می‌گیرد، خاطر نشان کرد: در هفته بسیج برنامه‌های زیادی در شهرستان مرودشت داشتیم که همزمان با 30 نقطه استان برگزار شد و در پی آن 151 طرح افتتاح و به بهره برداری رسید. همچنین 56 طرح اشتغال‌زایی و 95 طرح در حوزه عمرانی با موضوعات محتلف در زمینه‌های درمانی، کشاورزی، خدماتی و تولیدی افتتاح شد.
سردار بوعلی با بیان اینکه مجموعه سپاه پاسداران در استان فارس بیش از 200 میلیارد تومان اعتبار به این پروژه‌ها اخصتصاص داده، تصریح کرد: مجموعه توانمند بسیج و سپاه به صورت مستمر وظیفه خدمات رسانی به حامعه را در دستور کار دارد. بسیج سازندگی در همه نقاط استان به عملیات‌های عمرانی مشغول است و در 6 دهستان محروم استان پروژه‌هایی توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انجام می‌شود. همچنین در 16 نقطه محروم شهر شیراز قرارگاه شهید اسکندری به خدمت رسانی به جامعه مشغول است.
 بسیج پرچم‌دار خدمت‌رسانی در مناطق محروم
فرمانده سپاه فجراستان فارس با بیان اینکه که پروژه‌های افتتاح شده در هفته بسیج در اختیار آحاد مردم قرار گرفته، افزود: منطقه سعدی یکی از پایگاه‌های هدف مجموعه سپاه و بسیج برای خدمت رسانی است و عملیات‌های عمرانی و توزیع بسته‌های معیشتی و آموزشی، درمانی و فرهنگی و محرومیت زدایی به صورت پیوسته در حال انجام می‌باشد.
وی با اشاره به اینکه رویکرد برنامه‌‌های بسیج، خدمت خالصانه و مؤمنانه است، گفت: فرزندان این ملت عزیز امروز از لحاظ سطح فنی در جایگاهی هستند که با اِبراز توانمندی‌های خود و با استفاده و تکیه به ظرفیت‌های داخلی و نیروهای جهادی در مسیر رفع محرومیت‌ها و مشکلات گام برمی‌دارند. فرمانده سپاه فجر فارس در ادامه با بیان اینکه در استان فارس شاهد برپایی قرارگاه‌‌های متعددی هستیم که در راستای محرومیت زدایی و اشتغال نقش آفرینی می‌‌کنند، گفت: در شیراز قرارگاه احمد بن موسی(ع) 16 محله محروم را تحت پوشش خود قرار داده است. این قرارگاه با هم افزایی سایر نهادها اقداماتی انجام می‌دهند که در همین راستا پروژه‌هایی را تعریف کرده که شامل ساماندهی محلات، ایجاد اماکن ورزشی، توزیع جهیزیه، تسهیلات و کارگاه‌های خانگی است.
 تداوم کمک‌های مؤمنانه
در ادامه این مراسم فرمانده سپاه ناحیه بسیج احمد بن موسی(ع) شیراز به خبرنگار شیرازنوین گفت: به مناسبت میلاد باسعادت امام حسن عسکری(ع) در یازدهمین مرجله توزیع کمک‌های مؤمنانه در محله سعدی 530 بسته معیشتی به ارزش 400 تا ششصدهزار تومان و 6 جهیزیه در میان مردم محروم این منطقه توزیع خواهد شد. سرهنگ مرتضی خسروانی در ادامه گفت: در همین رابطه 5 ادرماه در حرم مطهر شاهچراغ(ع) شش هزار بسته معیشتی به همراه 30 جهیزیه آماده توزیع در میان نیازمندان می‌گردد. وی در ادامه به خدمات سپاه ناحیه بسیج احمد بن موسی(ع) شیراز در عرصه محرومیت زدایی اشاره کرد و افزود: با مشارکت خیرین و سپاه فجر استان فارس یک درمانگاه خیریه تخصصی مجهز مشتمل بر بخش‌های درمانی، آزمایشگاهی، داروخانه و دیگر بخش‌های ضروری در شهرک سعدی احداث شده است. 
فرمانده سپاه ناحیه بسیج احمد بن موسی(ع) شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به خبرنگار شیرازنوین گفت: در هفته گذشته دو انبار کالاهای اساسی و معیشتی در شهرک سعدی توسط بسیج اصناف، تعزیرات، اتاق بازرگانی و با همکاری سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) و بسیجیان حوزه سلمان کشف شد. این اقلام شامل روغن، برنج، پوشک نوزاد، شکر و... بوده است که با حضور قاضی تعزیرات و حکم صادره کالاها، در همان محل در بین مردم و به نرخ مصوب بازرگانی توزیع شد. 
سرهنگ خسروانی در ادامه بیان داشت: تمام بسیجیان و حوزه‌های مقاومت بسیج در ۲۴ ساعت شبانه روز در شرق شیراز آماده هستند تا با ارائه آدرس از طرف مردم کالاهای اساسی احتکار شده را کشف و در بین خود مردم توزیع نماید. این مقام مسئول دلایل نایاب شدن و گران شدن بعضی از اقلام مورد نیاز مردم را عدم نظارت دقیق و مداوم نهادهای مسئول دانست و افزود: بسیج و سپاه آماده هستند در برنامه ریزی و نظارت از اصناف گوناگون با نهادهای مربوطه همکاری نمایند و همیشه در میدان مبارزه با احتکار و گران فروشی در کنار مدیران و مسئولین اصناف خواهند بود. شایان ذکر است کالاهای احتکار شده با حضور قاضی تعزیرات بین مردم توزیع شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی