[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۷
  • دوره جدید

شبگردها نقره‌داغ شدند ، روزنامه شیراز نوین

معاون استاندار فارس گفت: در سه روز نخست اجرای طرح جامع محدودیت‌های کرونایی، یک هزار و ۱۹۵ خودرو و ۷۶ واحد صنفی متخلف در استان جریمه شدند.
عبدالرضا قاسم پور دیروز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: روند اجرای طرح جامع محدودیت‌های کرونایی تا کنون مطلوب بوده است.
وی ادامه داد: فرمانداران شهرستان‌های استان به اتفاق نیروی انتظامی دادستانی سازمان صنعت، معدن و تجارت، عوامل تعزیرات حکومتی، شهرداری‌ها و شبکه بهداشت و درمان از مبادی ورودی شهرها، واحدهای صنفی، خدماتی و توزیعی، کارگاه‌های ساختمانی، طرح‌های اقتصادی و پروژه‌های عمرانی بازدید می‌کنند و بر روند اجرای طرح نظارت دارند. جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: همکاری خوبی از ناحیه مردم به خصوص صاحبان مشاغل و اصناف شاهد بودیم.
قاسم پور افزود: همانند مدت ۹ ماه گذشته که اصناف و عموم مردم استان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در خود مراقبتی و مراقبت از خانواده و اطرافیان و نزدیکان و افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستند، واقعاً سنگ تمام گذاشتند. در چهار روز گذشته نیز انصافاً همکاری و همراهی بسیار خوبی داشتند.
وی ادامه داد: البته عده کمی متخلف هم در بحث تردد خودروهای پلاک شخصی و هم در ارتباط با واحدهای صنفی داشتیم که براساس ضمانت اجرایی پیش بینی شده در طرح جامع محدودیت‌های کرونایی با متخلفان برخورد شده است.
معاون استاندار فارس گفت: در رابطه با محدودیت‌های خودرویی شبانه از ساعت ۲۱ تا 4 صبح و همچنین ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به شهرهلی قرمز و نارنجی در سه روز نخست اجرای طرح جامع محدودیت‌های کرونایی ۱۱ هزار و ۱۲۰ مورد تذکر لسانی و اخطار از سوی پلیس داده شده است.
قاسم پور افزود: همچنین ۶ هزار و ۷۸۳ مورد برگشت خودروها را داشتیم و هزار و ۱۹۵ مورد نیز به دلیل تخلف جریمه شدند.
وی ادامه داد: در بحث اصناف نیز در این سه روز حدود سه هزار مورد بازدید توسط ۳۰۰ تیم بازرسی و نظارت صورت گرفته و با متخلفان در سراسر استان برخورد شده است.
معاون استاندار فارس گفت: در این سه روز به هزار و ۱۰۰ واحد صنفی تذکر و اخطار داده شده و ۷۶ واحد صنفی متخلف نیز پلمب شدند.
قاسم پور افزود: در اجرای طرح جامع محدودیت‌های کرونایی و به خاطر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با هدف حفظ سلامتی و نجات جان مردم و کمک به کادر سلامت استان و پیشگیری از وقوع تجمع، تمام اماکن گردشگری، تاریخی و باستانی استان نیز از یکم آذرماه تعطیل اعلام شده است. وی از تمام مردم استان فارس خواست از شهری به شهر دیگر مسافرت و تردد نداشته باشند و ترددهای غیرضرور کامل تعطیل شود و بیان کرد: این ترددها عامل مهمی در شیوع ویروس کروناست و اعمال قانون و جریمه را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: جریمه از ۲۰۰ هزار تومان در ممنوعیت تردد شبانه تا ۵۰۰ هزار تومان و یک میلیون تومان پیش بینی شده است.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: حتی برگزارکنندگان تجمع‌ها و مراسم‌ها و برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی از ۲میلیون تومان تا ۱۰میلیون تومان مشمول جریمه می‌شوند و اعلام عمومی نیز برای این موضوع پیش بینی شده و می‌توانیم مواردی که نقض قوانین و مقررات را دارند پس از اعمال جرینه حداکثر ۱۰میلیون تومان، اعلام عمومی نیز داشته باشیم که مردم نیز متوجه چنین تخلفی شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی