[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

کرونا و احتکار علیه مردم ، روزنامه شیراز نوین

استاندارفارس گفت: قیمت‌های کالاها و خدمات ضروری مورد نیاز مردم باید با آنالیز صحیح تعیین و با در نظر گرفتن همه عوامل اعلام شود و همه موظف‌اند قیمت‌های اعلام شده توسط ستاد تنظیم بازار را رعایت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با بیان اینکه همه واحدهای مرغداری که نهاده‌های دولتی دریافت کرده اند موظف‌اند که محصولات خود را درون استان توزیع کنند، اظهار داشت: عدم عرضه کالا در استان و یا تغییر قیمت بدون مصوبه ستاد تنظیم بازار باید مورد پیگرد قرار گیرد و با متخلفین برخورد شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که در شرایط همه گیری بیماری کرونا و فشار ناشی از تحریم‌ها انتظار داریم تأمین کالا، توزیع، نظارت بر عرضه و قیمت گذاری کالاها در همه سطوح باید دقت و جدیت صورت گیرد تا گوشه ای از سختی‌های مردم کاهش یابد، افزود: در شرایط سختی باید خودمان به یکدیگر رحم کنیم و اگر سختی و ضرری وجود دارد باید میان همه مردم تقسیم شود و سود و منفعت نیز به همه جامعه برسد نه یک عده خاص. وی با بیان اینکه دولت نهایت تلاش خود را برای تخصیص ارز دولتی مورد نیاز برخی کالای ضروری به کار گرفته است، ادامه داد: اقتصاد کشور تحت تأثیر شیوع کرونا، نرخ ارز و سختی‌های مبادله با دنیا بر اثر تحریم‌ها قرار دارد و در این شرایط باید همه دستگاه‌های مسئول به صورت جدی پای کار بیایند و و بازرسی‌ها تا حصول نتیجه باید پیگیری شود. استاندارفارس با تقدیر از زحمات تولیدکننده‌ها درخواست برای تلاش بیشتر در راستای تولید کالاهای مورد مردم، افزود: در شرایط اضطراری فعلی اقتصادی باید از بخش خصوصی که حاضر است بدون خارج کردن ارز از کشور کالاهای مورد نیاز جامعه را با قیمت قابل قبول وارد کرده و در بازار عرضه کند حمایت کنیم.
دکتر رحیمی با تأکید بر اینکه صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی باید به وظایف خود را در زمینه قیمت گذاری و نظارت و کنترل بر عرضه محصولات اساسی مورد نیاز مردم با دقت انجام داده و مانع از تضییع حقوق مردم شوند، گفت: حتماً دستگاه‌های نظارتی، امنیتی، قضائی و شبه قضائی باید برای کنترل بازار وارد شوند و با تخلفات برخورد قانونی کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی