[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

پیرترین درخت‌های جهان را بهتر بشناسیم، روزنامه شیراز نوین

پیرترین درخت‌های جهان
را بهتر بشناسیم
بخش پایانی

5- Methuselah
سن: 4850 سال
گونه: کاج زبرمیوه غربی
مکان: کالیفرنیا
هنوز زنده است: بله
 تا سال 2012 میلادی درخت «Methuselah» به عنوان قدیمی ترین درخت جهان شناخته شده بود که وقتی این درخت کشف شد 4789 سال سن داشت و توسط تام هارلان و ادموند شولمن کشف شد. با این حال سن دقیق این درخت این گونه پیش بینی شده است که برای اولین بار حدود 2832 سال قبل از میلاد مسیح جوانه زده و به عنوان یکی از پیرترین درخت‌های باستانی در جهان شناخته شده است.
6- Prometheus
سن: بین 4862 الی 4900 سال
گونه: کاج زبرمیوه غربی
مکان: نوادا واقع در ایالات متحده
هنوز زنده است: خیر
 این درخت قبل از مرگش در سال 1964 میلادی یکی از قدیمی ترین درخت‌های جهان حتی پیرتر از Methuselah بود. سن این درخت بیش از 4500 سال می‌باشد و اما طبق تخمین‌های انجام شده گفته می‌شود این درخت دارای سن 4900 سال می‌باشد که 1964 میلادی آقای دونالد آر، از مقامات جنگل اجازه کسب کرد تا نمونه ای برای تخمین سن این درخت را دریافت کند و اعلام کرد که بیش از 4000 سال سن دارد.
7- کاج زبرمیوه غربی- بدون اسم
سن: 5071
گونه: کاج زبرمیوه غربی
مکان: کالیفرنیا
هنوز زنده است: بله
اعتقاد بر این است که درخت به عنوان قدیمی ترین درخت تکی جهان می‌باشد و این در سال 2012 تصویب شد و در طول تاریخ افراد زیادی قصد نمونه گیری و بررسی روی آن را داشتند اما سن دقیق آن در سال 2010 میلادی مشخص شد که با استفاده از نمونه‌های جمع آوری شده، گفته شد که 5062 سال سن دارد و هم اکنون سن این درخت برابر با 5071 سال است.
8- Old Tjikko
سن: 9550 سال
گونه: نوئل نروژی
مکان: کوه Fulufjallet واقع در سوئد
هنوز زنده است: بله
 درخت «Old Tjikko» برای اولین بار در سال 2008 میلادی در سوئد کشف شد که به عنوان قدیمی ترین درخت جهان اعلام شد و قدمت آن حدودا 10 هزار سال تخمین زده شد. با این حال این درخت در حال حاضر قدیمی ترین درختان جهان نیست. با این حال این می‌تواند نشان دهنده حضور انسان‌ها از هزاران سال گذشته در این کشور می‌باشد. در ادامه با پیرترین درخت جهان آشنا خواهید شد.
 9- پاندو
سن: 80 هزار سال 
گونه: Populus tremuloides
مکان: جنگل ملی فیشلیک
هنوز زنده است: بله
با استفاده از سن تخمینی که برای این درخت انجام شده است، گفته می‌شود که این درخت از قدیمی ترین موجودات زنده بر روی کره زمین می‌باشد. قدیمی ترین درخت جهان در این جنگل واقع شده که بیشتر گویای تاریخ کره زمین می‌باشد و این در حالی است که برخی از محققان اعلام کردند که این درخت ممکن است در طی چند سال آینده جانش را 
از دست بدهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی