[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

ظرفیت داریم، ثروت نداریم ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: استان فارس نیازمند صنایع تبدیلی است تا خون تازه ای در رگ‌های اقتصاد فارس به جریان بیفتد.
استان فارس از دیرباز به عنوان استانی با ظرفیت در حوزه کشاورزی شناخته شده و نبود صنایع تبدیلی در استان فارس موجب شده تا خام فروشی در محصولات تولید شده استان بیش از هر رخدادی خود نمایی کند.
خام فروشی نه تنها در تولیدات کشاورزی دیده می‌شود بلکه در سایر شاخص‌های توسعه محور اقتصاد نیز خام فروشی اصلی‌ترین مشکلی است که در صنایع تبدیلی استان فارس وجود دارد.
ابراهیم عزیزی در گفت و گو با مهر بیان کرد: تأمین ۱۰ درصد از امنیت غذایی کشور توسط استان فارس مبین این موضوع است که استان توانمندی بسیار زیادی در تولید محصولات کشاورزی دارد؛ این در حالی است که در سایر شاخص‌های اقتصادی نیز استان دارای توانمندی‌های منحصر به فردی است که موجب شده فارس در کشور سرآمد باشد.
وی ادامه داد: صنایع تبدیلی، گلخانه و پرورش صنعتی دام از جمله مؤلفه‌هایی است که می‌تواند سیمای اقتصاد کشاورزی استان فارس را دگرگون کرده و مسبب تغییرات شگرفی در اقتصاد فارس شود؛ این در حالی است که فارس می‌توانست قطب صنعت الکترونیک کشور باشد؛ اما برخی از تصمیم گیری‌ها موجب شد واحدهای شتاب دهنده صنعت الکترونیک از استان فارس خارج شوند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: علاوه بر تمامی ویژگی‌هایی که در خصوص استان فارس گفته شد، این استان ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری سلامت دارد؛ البته مهم زمانی وقوع می‌یابد که زیرساخت‌های لازم برای تبدیل استان فارس به قطب پزشکی در کشور مهیا باشد.
وی در ارزیابی وضعیت تبدیل فرصت به ثروت در استان فارس نیز تأکید کرد: هنوز نتوانسته‌ایم ظرفیت‌های موجود در استان فارس را به ثروت تبدیل کنیم. البته تلاش‌هایی صورت گرفته است اما هنوز نتوانسته‌ایم با استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان فارس نسبت به ایجاد ثروت اقدام کنیم.
عزیزی معتقد است: فارس در زمینه‌های مختلفی نظیر نفت و گاز و پتروشیمی، کشاورزی، درمان و گردشگری دارای مزیت نسبی در کشور است و اگر به دنبال توسعه‌ایم، باید سرعت پیشرفت در استان فارس را افزایش دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی