[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۳
  • دوره جدید

درخشش دانش‌آموزان شیرازی در مسابقات جهانی لگو رباتیک، روزنامه شیراز نوین

مسابقات جهانی لگو رباتیک در کشور کانادا به صورت آنلاین در تاریخ یکشنبه ۲۴ آبان سال ۹۹ با حضور بیش از ۷۵۰ دانش آموز از ۴۰ کشور دنیا برگزار شد و دانش آموزان شیرازی توانستند رتبه‌های خوبی را از آن خود کنند.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، المپیاد جهانی رباتیک، رویدادی علمی، فناورانه و آموزشی برای نوجوانان و جوانان سراسر جهان است تا بتوانند از این طریق مهارت حل مسئله و خلاقیت را در خود پرورش دهند.
برای حل چالش‌های رباتیک، تلفیقی از دانش، مهارت، مهندسی، ریاضی و برنامه‌نویسی کامپیوتری به کار گرفته می‌‌شود. قدرت ابزار LEGO MINDSTORMS سبب شد تا کمپانی WRO به فکر برگزاری رویدادی علمی در این زمینه بیفتد؛ رویدادی که تنها ابزار وب‌سایت در آن EV3 است. مسابقات WRO اولین بار در سال ۲۰۰۴ و با وب‌سایت ۱۲ کشور آغاز شد. از این تاریخ هر سال المپیاد جهانی در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. در سال‌های اخیر تعداد کشورهای حاضر در مسابقات به بیش از ۶۷ کشور با مجموع ۲۵۰۰۰ تیم رسیده است. تیم‌های ایرانی نیز از سال ۲۰۰۶ در این مسابقات حضور چشمگیری داشته ‌اند. امسال مسابقات جهانی لگو رباتیک در کشور کانادا به صورت آنلاین در تاریخ یکشنبه 24 آبان سال 99 با حضور بیش از 750 دانش آموز از 40 کشور دنیا برگزار شد و دانش آموزان شیرازی توانستند رتبه‌های خوبی را از آن خود کنند که به شرح زیر می‌باشد:
کیان فردوسی دانش آموز پایه پنجم از مدرسه علوم پزشکی، رتبه هفتم جهانی Elementary Surprise المپیاد جهانی رباتیک WRO 2020 Canada 
علی ذبیحی دانش آموز پایه هفتم دبیرستان طاها و سید حسین هاشمی دانش آموز پایه ششم دبستان هدایت، رتبه هشتم جهانی Elementary Surprise المپیاد جهانی رباتیک WRO 2020 Canada
باوند کشاورز دانش آموز پایه هفتم دبیرستان طاها رتبه هفتم جهانی Junior Surprise المپیاد جهانی رباتیک WRO 2020 Canada
قابل ذکر است که آقایان سینا کیارش و امیر تهور زیر نظر مؤسسه لگوی آموزشی شیراز مربیگری این دانش آموزان را برعهده داشته اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی