[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: مؤسسه سرم‌سازی رازی از نقاط قوت فارس است، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه جنوب کشور در شیراز یکی از نقاط قوت فارس است و هرچه این مؤسسه را توسعه دهیم به همان نسبت جایگاه استان فارس رشد می‌کند. 
آیت‌الله لطف الله دژکام در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه جنوب کشور در شیراز، گفت: مطمئنم ظرفیت‌های شیراز، از توانمندی‌های سایر مراکز سرم سازی بیشتر است و توانایی کار در سطح عالی کشور وجود دارد. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از جهاد کشاورزی فارس، آیت‌الله دژکام با بیان اینکه بنا به گفته سازمان بهداشت جهانی مؤسسه رازی، تنها مرکز تولید بعضی واکسن‌ها در خاورمیانه است، افزود: با توجه به سوابق دانشگاه‌‌ها و مراکز مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی که بحمدالله خودش را خوب نشان داده است، باید یک نگاه ویژه به این مؤسسه بشود. 
او با بیان اینکه اگر به قدمت و توانمندی حال این مؤسسه اکتفا کنیم دیگر رقبا به زودی از ما پیشی می‌گیرند، افزود: باید با همت عالی این مجموعه را حفظ کنیم و برای توسعه و موفقیت بیش از پیش آن نیز حمایت‌های مؤثر درون و برون سازمانی انسجام یابد.
امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع نگهداری و استفاده از حیوانات خانگی برای تحقیقات، واکسن و سرم سازی نیز اشاره و اضافه کرد: ما انسان‌ها از این جانوران بهره می‌بریم و حق هم به خودمان می‌دهیم در این حد که برای درمان‌ها استفاده کنیم، اما رفتار ما با این حیوانات باید به گونه ای باشد که غیر انسانی نشود.
رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه جنوب کشور در شیراز گفت: مؤسسه رازی شیراز با توجه به داشتن مجوز GMP در امر واکسن سازی می‌تواند واکسن‌های کشته ویروسی طیور را به خارج از کشور صادر کند. علی شیرازی نژاد گفت: این مؤسسه به عنوان یکی از مدرن ترین و به روز ترین مراکز تولید واکسن در حوزه دامپزشکی است؛ به طوری که با توان علمی بالا توانسته است اقدامات مؤثری در استفاده از امکانات و تجهیزات انجام دهد و امروز دو واکسن برای طیور در بیماری آنفولانزا و نیوکاسل صادر می‌کند. او افزود: مؤسسه رازی شیراز با داشتن بخش تحقیقات فعال به عنوان پشتیبانی طرح‌های توسعه ای و ساخت واکسن علاوه بر به روز کردن فرمولاسیون واکسن و نوآوری در ساخت فرآورده‌های بیولوژیک، باعث افزایش کیفیت و کمیت این گونه واکسن‌ها شده است. 
شیرازی‌نژاد گفت: مؤسسه رازی شیراز اقدام به طراحی و ساخت دو نوع واکسن جدید در حوزه طیور و آبزیان در مقیاس تحقیقاتی و نیمه صنعتی کرده است که در حوزه طیور در حال دریافت پروانه ساخت بوده و در آینده نه چندان دور به سبد تولیدات این مرکز افزوده خواهد شد.
رئیس مؤسسه رازی شعبه شیراز ادامه داد: با به روز کردن بخش تولید واکسن‌های باکتریایی از نظر ساختمان و تأسیسات، با توان بیشتر و ارائه راه کارهای مختلف، توانسته ایم به افزایش تولید و همچنین ارتقای کیفیت واکسن‌های آنتروتوکسمی و آگالاکسی دست یابیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی