[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

فرماندار کازرون: تأمین مسکن محرومان اثری ماندگار در کارنامه نهادهای حمایتی است، روزنامه شیراز نوین

داریوش دهقان فرماندار شهرستان کازرون بر لزوم بهره گیری از ظرفیت‌های قانونی برای تأمین مسکن نیازمندان و مددجویان در این شهرستان تأکید کرد و ابراز داشت: بنیاد مسکن و نهادهای حمایتی این مهم را با کمک خیرین و نیکوکاران شهرستان انجام می‌دهند و به پیش می‌برند، تأمین مسکن محرومان و مددجویان از جمله آثار ماندگار در کارنامه نهادهای حمایتی است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، دهقان فرماندار ویژه شهرستان کازرون و معاون استاندار فارس در نهمین نشست کارشناسی و هماهنگی برای پیگیری اعطای تسهیلات «طرح مسکن محرومین» در این شهرستان در خصوص تسریع در جذب تسهیلات باقی مانده و اجرای طرح ضمانت زنجیره‌ای توضیح داد و افزود: شرعت عمل در جذب اعتبارات و اعطای تسهیلات برای تأمین مسکن نیازمندان و محرومان حرکت رو به جلو برای بهره گیری از فرصت خدمت به این اقشار به عنوان شریف ترین اقشار جامعه است. وی نیازمندان و محرومان را صاحبان اصلی انقلاب دانست و گفت: مسئولان باید از همه فرصت‌های پیش رو برای خدمت به نیازمندان و مددجویان استفاده کنند. مدیر بنیاد مسکن شهرستان کازرون نیاز با ارائه گزارشی در باره چگونگی جذب اعتبارات مسکن محرومان و نیازمندان در این نشست بر لزوم تأمین مسکن محرومان تأکید کرد و افزود: بنیاد در سال گذشته و امسال در این عرصه برنامه ریزی‌های فراگیر و گسترده دارد. 
قاسم داوودی اظهار داشت: بسیاری از خدماتی که بنیاد مسکن ارائه می‌دهد ویژه مددجویان و محرومان است. این بنیاد در سالی که گذشت با اعطای 15 فقره وام احداثی به همراه 130 میلیون ریال کمک بلاعوض، اعطای 12 فقره وام تعمیری به همراه 30 میلیون ریال کمک بلاعوض، اعطای 6 فقره وام معیشتی به همراه 50 میلیون ریال کمک بلاعوض و همچنین اعطای 25 مورد کمک بلاعوض به اقشار کم درآمد به مبلغ 40 میلیون ریال برای هر نفر اقدامات خوبی در جهت توسعه و محرومیت زدایی انجام داده است. داوودی همچنین طرح ضمانت زنجیره ای را رویکردی پذیرفته شده از سوی بانک‌ها دانست و گفت: این رویکرد باعث شده است که موضوع نبود ضمانت در مناطق روستایی برای تأمین اصل سرمایه بانک‌ها حل و فصل شود و افرادی که از تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی بهره مند می‌شوند با ضمانت زنجیره ای بتوانند از این تسهیلات برخوردار شوند.
این نشست با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کازرون، مدیر محترم بنیاد کازرون، رؤسای کمیته‌های امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی و رؤسای بانک‌های سپه شهرستان کازرون ترتیب یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی