[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

لنگ بیمارستان‌سازی هستیم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست مشترک با اعضای مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی که با همراهی معاون توسعه مدیریت و منابع و معاون درمان دانشگاه انجام شد، موضوع تقویت اعتبارات دانشگاه در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را مورد پیگیری قرار داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دیگر برنامه دکتر «مهرزاد لطفی» رئیس دانشگاه و تیم مدیریتی او در سفر به تهران، برگزاری نشست مشترک با اعضای مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی، با هدف پیگیری اولویت‌های حوزه بهداشت و درمان فارس بود.
دکتر لطفی در این نشست گسترش امکانات، زیرساخت‌ها و نیروی انسانی متخصص را اولویت مهم مجموعه سلامت فارس برشمرد که موجب بهبود کمی و کیفی فرایندهای ارائه خدمت به حجم بالای مراجعان از استان فارس و دیگر استان‌ها می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پیشینه آکادمیک غنی در حوزه پزشکی و توانمندی‌های ویژه این دانشگاه را دو محوری برشمرد که باید مورد توجه قرار گرفته و تقویت شود.
او این امر را یکی از بسترهای توسعه توریسم سلامت در استان و ایجاد زمینه‌های گسترده اشتغال و درآمدزایی خواند که دستیابی به این هدف با مشارکت مسئولان ارشد استان میسرخواهد شد.
دکتر لطفی، اتمام و راه اندازی پروژه‌های مهم بهداشتی درمانی استان، ایجاد بیمارستان‌های جدید در برخی شهرستان‌ها و به ویژه ایجاد پایگاه‌های جدید اورژانس جاده ای در شهرهای استان را از جمله اولویت‌هایی برشمرد که مجموعه دانشگاه در دستور کار قرار داده است و با تأمین اعتبار کافی، می‌تواند نقش مؤثری در توسعه امر سلامت فارس ایفا کند.
دکتر «مهرداد شریفی» معاون توسعه مدیریت و منابع و دکتر «علی اکبری» معاون درمان دانشگاه نیز به تبیین اولویت‌های حوزه سلامت استان پرداختند.
پیش بینی و تقویت اعتبارات دانشگاه در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اولویت بخشیدن به ۳۰ پروژه مهم حوزه سلامت فارس، به ویژه اتمام پروژه‌های نیمه تمام، از جمله مسایل مهم مطرح شده در این نشست بود که مورد توافق اعضای مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
بیمارستان‌های نمازی ۲ و میانرود در شیراز و راه اندازی بیمارستان‌های جدید در برخی شهرهای استان، از جمله پروژه‌های مورد بررسی و اولویت دار در این نشست مشورتی بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی