[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

تعامل مردم در فاصله‌گذاری اجتماعی مثبت ارزیابی می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز اعلام کرد: طی شش روز نخست اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، ۸۵ هزار واحد صنفی در این شهرستان طی ۱۶۸ اعزام اکیپ‌های ۱۲ گانه گشت مشترک در دو شیفت مورد بازرسی قرار گرفت که در نهایت به ۲۰۰۰ واحد صنفی متخلف تذکر کتبی و به بیش از ۳۰۰۰ واحد تذکر شفاهی داده شده و  ۱۹۰ واحد صنفی متخلف نیز پلمب گردید.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی فرمانداری شیراز، محمدرضا امیری، ضمن قدردانی از همراهی و مشارکت مردم در اجرای این طرح، تصريح کرد: بیش از ۹۸ درصد از مردم شیرازی‌ در اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی همکاری و همراهی داشته‌اند. فرماندار شیراز همچنين با تقدیر از همکاری خوب اصناف در اجرای طرح فوق، بیان کرد: طبق آمارهای اعلامی، ۹۵ درصد از اصناف غیرضرور شیراز، فعالیت خود را تعطیل و با اجرای طرح همکاری کرده اند. رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با بیان اینکه طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، متناسب با روند بیماری تنظیم و به سراسر کشور ابلاغ شده است بار دیگر يادآور شد: هدف اصلی این طرح کاهش تجمع و تردد و افزایش حداکثری رعایت فاصله گذاری اجتماعی است. امیری با دعوت از مردم شیراز به پرهیز از تردد غیرضرور برون‌شهری طی هفته آینده، تأکید کرد: برای خروج از شهر محدودیت زیادی اعمال نمی‌کنیم اما برای ورود به شهرستان در تمام ساعات شبانه روز، محدودیت‌ها را با جدیت دنبال خواهیم کرد. فرماندار شیراز همچنین بر تداوم منع تردد درون شهری شبانه از ساعت ٢١ تا ٤ صبح روز بعد برای همه‌ شهروندان به استثنای شاغلان مشاغل ضروری گروه یک تأکید کرد. نماینده عالی دولت در شهرستان در خصوص وضعیت تردد خودروهای دارای پلاک‌ غیربومی ساکنین شیراز گفت: اساس نظارت در این طرح متکی بر پایش تصویری است و به همین دلیل دوربین‌ها خودروهای غیرمجاز را شناسایی و هر ۲۴ ساعت یک بار جریمه اعمال می‌شود که پس از پایان اجرای طرح، نحوه مراجعه برای معافیت از پرداخت جریمه، برای دارندگان مدارک و مستندات قابل قبول، اعلام و جرائم اصلاح خواهد شد. رئیس شورای تأمین شهرستان شیراز با تصریح اینکه مبنای اقدامات مصوبات ستاد ملی کروناست، خاطرنشان کرد که  کارت تردد به صورت انفرادی صادر نمی‌شود، اما لیست کارکنان مشاغل ضروری و لیست خودروهای آنها از سوی اداره مربوطه به فرمانداری ارسال شده و پس از تأیید فرمانداری به پلیس راهور اعلام می‌شود. اميری خاطرنشان کرد: مدت زمان اجرای این طرح الزاماً دو هفته نیست و متناسب با وضعیت تغییر پیدا می‌کند اما متوقف نمی‌شود. رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز  با اشاره به اینکه در موضوع شیوع بیماری کرونا، اعمال محدودیت‌ها مطالبه عامه جامعه است، تأکید کرد: اجازه فعالیت به هیچ واحدی برای برگزاری تجمعات و مراسم‌های عزاداری و عروسی نمی‌دهیم و در صورت اعلام گزارش، قاطعانه برخورد خواهد شد.
فرماندار شیراز ‌در پایان تأکید کرد: این بازرسی‌ها توسط گشت‌های مشترک نظارت بر صنوف تا پایان بازه زمانی پیش‌بینی شده از روند اجرای طرح با قوت ادامه خواهد داشت و امیدوار هستیم با همکاری اصناف و همراهی مردم شریف شیراز در اجرای این طرح شاهد کاهش میزان سرایت بیماری و نیز آمار مرگ و میر همشهریان، خانواده و عزیزان خود باشیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی