[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

تکنیک‌های برق‌انداختن داخل و بیرون ماشین، روزنامه شیراز نوین

همیشه لازم نیست که ماشینتان را برای تمیز شدن به کارواش ببرید و هزینه فراوانی بابت آن بپردازید. به گزارش نمناک، شما می‌توانید با چند ترفند ساده اما اساسی ماشینتان را برق بیندازید و در هزینه کارواش صرفه جویی کنید. اگر می‌خواهید بخش‌های داخلی و خارجی ماشینتان برق بزند و تمیز شود بدون آنکه ماشین را به کارواش ببرید، روش‌های ساده زیر را به کار ببرید.
چگونه خودروی خود را بشوییم؟
در یک بعد از ظهر در سایه اقدام به شست‌وشوی ماشین کنید؛ زیرا شستن ماشین در آفتاب سبب خشک شدن سریع ماشین و ایجاد لکه روی آن می‌شود.
با آب ابتدا آلودگی‌های ماشین را بشویید. دو سطل آب را پر کنید و در یکی مایع شست‌وشو و آب ریخته و در دیگری آب تمیز بریزید.
با اسفنج بدنه اتومبیل را بشویید. هر بار اسفنجتان را بشویید و دوباره دور تا دور اتومبلتان از بالا به پایین بشویید و مکان‌هایی هم که کثیفی بیشتر است اسفنج را چند بار بکشید.
رینگ و لاستیک خود را با اسفنج جداگانه بشویید. سپرهای مشکی خودرو را با همان روغن‌های مخصوص به وسیله اسفنج چرب کنید.
سپس خودرو خود را از بالا به پایین بشویید و آب کشی کنید. اتومبیلتان را با دستمال مخصوص و تمیز خشک کنید.
شیشه‌ها را به وسیله تی‌های مخصوص شیشه یا یک دستمال حوله ای تمیز خشک کنید. داخل شیشه‌ها و آینه‌ها را با شیشه پاک کن تمیز کنید.
داخل ماشین را تمیز کنید. کفپوش‌ها را بشویید و خشک کنید. روکش صندلی‌ها اگر چرم بود سریع دستمال خشک بکشید برای اینکه صندلی‌های چرمتان ترک نخورند. روغن مخصوص چرم را با فرچه روی صندلی بزنید و بعد روی آن پلاستیک بکشید تا روغن به خورد صندلی برود و بعد آن را بردارید و با دستمال تمیزی روی آن بکشید.
اجازه ندهید لکه‌ها روی اتومبیل باقی بمانند زیرا با گذشت زمان این لکه‌ها به رنگ اتومبیل آسیب می‌زنند.
در صورتی که مایل بودید می‌توانید پولیش بزنید.
با استفاده از دستگاه بخارشوی، ماشین را تمیز کنید.
کل ماشین را جارو برقی بکشید و بعد از اینکه تمیز شد، سری مخصوصی را به بخارشوی وصل کنید و با آن روی سقف ماشین بکشید دقت کنید همه جای آن را بخارشوی بکشید و کاملاً تمیز کنید.
بعد از شستن سقف ماشین به سراغ صندلی‌ها بروید و صندلی‌های اتومبیل و همه درزهای صندلی و اتومبیل را بخارشوی بکشید.
با دستمال نمدار بعد از تمیز کردن سقف و صندلی‌ها تمام قسمت‌های در و داشبورد و جلو و فرمان اتومبیل را تمیز کنید و با روغن مخصوص به وسیله اسفنج روی آن بکشید تا هم براق و تمیز شود و گرد و غبار کمتری روی آن‌ها بنشیند.
با مخلوط شامپو و آب و با برس‌های نرمی بدنه خودرو را بشویید و بعد از کشیدن کف آن را آبکشی کنید.
بعد از اینکه آبکش کردید با یک دستمال حوله ای تمیز و خشک اتومبیل را خشک کنید و شیشه‌ها را با یک دستمال حوله ای تمیز خشک کنید.
برق‌انداختن ماشین با نرم‌کننده مو
اگر می‌خواهید تا مدت‌ها از شست‌وشوی ماشینتان خلاص شوید و ماشین شما براق تر از قبل شود، به جای شست‌وشوی آن با مواد شوینده از نرم کننده مو استفاده کنید. شست‌وشوی ماشین با نرم کننده مویی که لانولین دارد باعث درخشش زیاد بدنه خودرو شده و آب باران روی آن نمی‌ماند و لکه هم ایجاد نمی‌کند.
تمیزکردن شیشه‌های ماشین با دستمال مرطوب آرایشی
شاید باورپذیر نباشد اما می‌توانید امتحان کنید و شیشه‌های اتومبیل خود را با دستمال‌های مرطوب آرایشی تمیز کنید. این روش ساده سبب می‌شود شیشه هایتان از تمیزی برق بزنند و همه آلودگی‌ها از سطح شیشه پاک شوند.
مایع شیشه‌شور برای شست‌وشوی چراغ اتومبیل
اگر می‌خواهید چراغ‌های اتومبیلتان نور شفافی بتابانند و تمیز شوند بهترین روش استفاده از مایع شیشه شور برای شست‌وشوی آنهاست.
براق‌شدن شیشه‌ها با مخلوط الکل و مایع ظرفشویی
4 پیمانه الکل و 2 قاشق چای خوری مایع ظرفشویی ترکیب ایدئالی برای شست‌وشوی شیشه‌هاست. مخزن شیشه شور اتومبیل را با این مخلوط پر کنید تا موقع باران، شیشه‌ها پر از لک نشوند.
تمیزکردن لاستیک ماشین با نوشابه
برای تمیز کردن لاستیک‌های ماشین مقداری نوشابه روی دستمال بریزید و روی لاستیک‌ها بکشید. این کار سبب برق زدن لاستیک ماشین می‌شود. همچنین می‌توانید برای از بین بردن لکه لاستیک‌های حاشیه شیشه‌ها از نوشابه استفاده کنید تا به خوبی برق بزند. اما دقت کنید نوشابه روی بدنه ماشین نریزد چون رنگ آن را از بین می‌برد.
برای شستن و تمیز کردن لکه‌های شیشه از نوشابه استفاده کنید و روی مرز بین کاپوت و شیشه یک پارچه قرار دهید و به طور کامل نوشابه را از روی شیشه پاک کنید.
شست‌وشوی بدنه ماشین با جوش شیرین
برای اینکه بدنه ماشینتان تمیز شود و برق بزند یک چهارم پیمانه جوش شیرین را با یک چهارم پیمانه مایع ظرفشویی در گالن یک لیتری بریزید و در مقدار متناسبی آب حل کنید. در گالن را ببندید و آن را خوب تکان دهید و به آن 2 لیتر آب اضافه کنید. سپس اتومبیلتان را با این محلول بشویید. خواهید دید اتومبیل شما از تمیزی برق می‌زند.
برای تمیز کردن برف پاک کن‌ها یک چهارم پیمانه آمونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید و لبه‌های برف پاک کن را بلند کنید و هر دو طرف آن را با دستمال حوله ای آغشته به این محلول تمیز کنید. سپس آنها را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید و دوباره سرجایشان بگذارید.
پاک‌کردن گِل ماشین با پتاسیم بی تارترات
در مکان‌هایی که گل و لای زیادی وجود دارد، برای برطرف کردن آلودگی‌ها ی شیشه و بدنه از کرم پتاسیم بی تارترات استفاده کنید. سپس شیشه را با آب صابون رقیق بشویید و به خوبی آبکشی و خشک کنید.
شست‌وشوی بدنه اتومبیل با آب و صابون
دوده ها، روغن‌های چرب که از رفت و آمد به پمپ بنزین و مکانیکی روی بدنه اتومبیل می‌نشینند و رنگ بدنه را به مرور زمان کدر می‌کنند. این لکه‌ها را با یک دستمال پاک کنید و بعد با آب و صابون آن را دقیق بشویید تا رنگ اتومبیل کدر نشود.
خوشبوشدن محفظه داخل اتومبیل با قهوه
بهترین بوگیر برای ماشین ترکیب عطر قهوه و عطر غیرروغنی محبوب خودتان است. برای این کار دانه‌های قهوه آسیاب نشده را داخل یک توری بریزید و روی دانه‌ها عطر و ادکلن مورد علاقه خود را بپاشید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی