[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۳
  • دوره جدید

سایت اتاق فکر جوان، بستر مناسبی برای شناسایی و هدایت صحیح استعدادهای نسل جوان، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، پنجشنبه صبح مورخ 6 آذر 1399 با حضور حاجی زاده مدیر کل ورزش و جوانان فارس، مسکویی مسئول بسیج ورزشکاران، لیلا نور افشان معاون فرهنگی و امور جوانان، سید محمد احسان فلسفی (از خیرین)، مبین نیکدل مدیر اتاق فکر جوان و تعدادی از فعالان و منتخبین در حوزه‌های تألیف و ترجمه کتاب و تلاش گران در سازمان‌های مردم نهاد در بحث کمک‌های مؤمنانه در ایام کرونا، سایت اتاق فکر جوان به صورت مجازی و آنلاین افتتاح شد و از تعدادی منتخبین در حوزه‌های تألیف و ترجمه و کمک‌های مؤمنانه تجلیل به عمل آمد. حاجی زاده در این جلسه که به صورت آنلاین بود و مدیران سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد و تعدادی از برترین‌ها در حوزه تألیف و ترجمه و کمک‌های مؤمنانه به صورت حضوری در جلسه بودند، بر اهمیت راه اندازی سایت اتاق فکر جوان تأکید کرد.
حاجی زاده گفت: اولین هدف سایت اتاق فکر حمایت از جوانان و ایده‌های آنهاست.سایت اتاق فکر جوان بستری مناسب برای شناسایی استعداها در حوزه جوانان است و از سمن‌های مختلف دعوت می‌شود در این اتاق فکر مشارکت فعال داشته باشند.
مدیر کل ورزش و جوان اضافه کرد: متأسفانه سرانه مطالعه کتاب در سطح جامعه پایین است و باید سازمان‌های مردم نهاد در جهت تألیف و ترجمه کتاب و کتاب خوانی بیش از پیش برنامه ریزی و جوانان را به این سمت هدایت کنند تا شاهد رشد چشمگیر در فرهنگ کتاب و کتاب خوانی باشیم .کتاب و کتاب خوانی در این ایام کرونا حائز اهمیت است. در واقع کرونا فرصتی برای آشتی با کتاب و ترویج فرهنگ کتاب خوانی است.
وی افزود: در بحث کمک‌های مؤمنانه در بین هیئت‌های ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد تلاش بسیار خوبی انجام شده است و باعث افتخار جامعه ورزش و جوانان استان فارس می‌باشد. حدود 4هزار گروه جهادی در کشور داریم که اکثراً جوانان هستند. متأسفانه کرونا آسیب‌های جدی به جامعه وارد کرد که همین جوانان در کنار مدافعین سلامت از هیچ کوششی دریغ نکردند.
حاجی زاده در ادامه صحبت‌ها عنوان کرد: ما در زمینه اشتغال حدوداً دومیلیارد و چهارصد تومان تسهیلات در اختیار مشاغل خانگی و مشاغل روستایی قرار داده ایم و تلاش می‌کنیم تا سهمیه و افراد بیشتری به بانک رسالت و صندوق کار آفرینی معرفی کنیم. امروزه به برکت این نظام انقلاب اسلامی امکانات بسیار خوبی در سطح کشور احداث شده است و دسترسی به مدارس و اماکن ورزشی نسبت به قبل از انقلاب بیشتر است.
همچنین حاجی زاده گفت: مجموعه اداره کل تلاش کرده است تا نگاه ویژه ای به حوزه جوانان داشته باشد. با توجه به چالش‌های فراوان ورزش ما تلاش کردیم در حوزه جوانان توجه بیشتری نسبت به سال‌های قبل داشته باشیم.
او خطاب به تعدادی از جوانان در جلسه گفت: ما امیدواریم با همکاری شما جوانان کارهای بزرگی در سطح استان انجام بدهیم.
مدیرکل ورزش و جوانان در پایان افزود: امروزه با توجه به مشکلات جوانان در مسکن، اشتغال و ازدواج، مجموعه اداره کل ورزش و جوانان فارس با همکاری سازمان‌های مردم نهاد و ستاد سامان دهی امور جوانان و همدلی و همراهی استاندار، کارهای خوبی از جمله در تولید محتوای فرهنگی، علمی، فناوری، عملیاتی کردن طرح‌های مختلف، برگزاری مسابقات کتاب خوانی، اهدای جوایز برای نقاشی کودکان، تدوین و طراحی آموزش‌های پیش از ازدواج، راه اندازی مجمع خیرین ازدواج، افزایش مراکز مشاوره ازدواج و آموزش‌های لازم در زمینه کار آفرینی و اقدامات اساسی دیگری انجام شده است. همچنین تهیه جهیزیه با تخفیف و مراسم ازدواج جوانان از دیگر کارهای این مجموعه است.
مسکویی مسئول بسیج ورزشکاران در این جلسه گفت: بنده به جوانان و سمن‌ها و گروه‌های جهادی خداقوت می‌گویم و تلاش آنها را در راستای خدمت رسانی به مناطق محروم که در بستر بسیج شکل گرفته ارج می‌نهیم. ان شاء الله هم افزایی در فرهنگ کار و تلاش در بین جوانان تزریق پیدا کند.
در پایان مدیران سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌ها به صورت مجازی به طرح سؤال پرداختند و مشکلات خود را مطرح نمودند و حاجی زاده مدیر کل ورزش و جوانان نسبت به پاسخ سؤالات در فضای مجازی اقدام نمود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی