[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

مردم از رفتار بانک‌ها کلافه هستند، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: در حالی رفتارهای سلیقه‌ای بانک‌ها در پرداخت وام‌های خرد مردم را کلافه کرده است که عدم مدیریت و نظارت صحیح بانک مرکزی بر بانک‌ها بیش از حد آسیب‌رسان شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، عبدالعلی رحیمی مظفری، با انتقاد از نحوه پرداخت وام‌های خرد از سوی بانک‌ها به مردم، گفت: افراد محتاج به 5 تا 20 میلیون تومان وام، به‌یقین محتاج کمک‌های دولتی نیز هستند؛ لذا تسهیل شرایط وام‌دهی، کمترین کمکی است که دولت می‌تواند به آن‌ها کند. در این راستا اقداماتی همچون اخذ تعهد با لحاظ حساب یارانه‌ای و توقیف حساب یارانه‌ای افراد درصورت عدم پرداخت اقساط وام، بهترین روش برای دریافت ضمانت از متقاضیان وام‌های خرد است.
نماینده مردم سروستان و کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید ضامن‌های زنجیره‌ای را از مردم بپذیرد تا افراد بتوانند به طور زنجیره‌وار ضامن یکدیگر شوند؛ چراکه اکثر افراد متقاضی وام‌های خرد ساکن روستاها و مناطق محروم هستند و به ضامن کارمند رسمی دولت دسترسی ندارند.
وی با بیان اینکه دولت باید بانک‌ها را مکلف و موظف به حرکت در یک چارچوب مشخص کند، ادامه داد: تا مادامی که بانک‌ها بتوانند سلیقه‌ای قوانین پرداخت وام را تبیین و جا به جا کنند، این مشکل حل نخواهد شد و مردم در این شرایط سخت اقتصادی از حداقل تسهیلات نیز برخوردار نمی‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی