[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

ادارات باید حضور نیروها را در محل کار کاهش دهند، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد کرونا استان گفت: ادارات و سازمان‌ها باید حضور نیروها را در محل کار کاهش دهند و اموراتشان را از طریق دور کاری پیش ببرند.
عبدالرضا قاسم پور در گفت و گو با ایلنا، با بیان اینکه مقرر شده موضوع و جزئیات تعطیلی ادارات در ستاد ملی کرونا مشخص شود، افزود: در حال حاضر تنها مصاحبه آقای انصاری رئیس سازمان استخدامی کشور برای تعطیلی ادارات مورد ملاک سازمان‌هاست؛ به طوری که ادارات و سازمانی‌هایی که در روزهای گذشته با یک سوم ظرفیت فعالیت می‌کردند می‌توانند این ظرفیت را افزایش دهند و با یک چهارم الی یک پنجم نیروها فعالیت خود را ادامه دهند. وی بیان کرد: در این شرایط بخش‌هایی که خدمات ضروری به مردم ارائه می‌دهند باید در ادارات حضور داشته باشند و مابقی بخش‌ها ادارات را خلوت کنند. معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه ادارات و سازمان‌هایی که جزو ستاد بحران کرونا و ستاد بحران‌هایی که در فصل زمستان امکان بروز آن‌هاست، هستند، باید در ادارات و سازمان‌های مطبوع خود حضور داشته باشند، افزود: در هر اداره ای بخش ضروری وجود دارد؛ به عنوان مثال بخش‌های خدمات شهری و ستاد بحران در شهرداری‌ها بنا به ضرورتی که دارد باید در اداره فعال باشند. جانشین استاندار فارس در ستاد کرونا استان با اشاره به اینکه در بعضی از ادارات و سازمان‌ها تنها حدود 10 الی 15 درصد کارمندان در بخش‌های ضروری فعالیت می‌کنند، ادامه می‌دهد: اما این امکان وجود دارد که در دیگر اداره و سازمان، حضور حدود 100 درصد از بخش هایش ضروری باشد؛ این در حالی است که جزئیات کامل تعطیلی‌ها در ستاد ملی کرونا مشخص خواهد شد.
قاسم‌پور با اشاره به اینکه تعطیلی ادارات توسط وزرا و مقام‌های عالی رتبه به زیرمجموعه هایشان از طریق بخشنامه اعلام خواهد شد، بیان می‌کند: این طرح با هماهنگی استانداری‌های سراسر کشور اجرا می‌شود. معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه اداراتی مانند آب، برق، گاز و... جزو مشاغل ضروری به شمار می‌روند، گفت: بسیاری از بخش‌هایی که به مردم خدمات ارائه می‌دهند اگر فعالیتشان چندان ضرورتی نداشته باشد به مدت یک الی دو هفته به صورت دور کاری فعالیت خواهند کرد. جانشین استاندار فارس در ستاد کرونا استان خاطرنشان کرد: اگرچه در حال حاضر بسیاری از مشاغل از جمله مکانیک‌ها، مصالح ساختمانی و... به عنوان مشاغل زیر مجموعه گروه یک فعالیت می‌کنند، اما با صحبت‌هایی که با فرمانداران انجام داده ایم مقرر شده تا این مشاغل هم فعالیتشان کاهش یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی