[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

مدیرکل استاندارد فارس: نظارت استاندارد تعطیل نمی‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل استاندارد استان فارس گفت: برنامه نظارتی استاندارد بر روند تهیه و توزیع اقلام خوراکی، بهداشتی و کل محصولاتی که مشمول قانون استاندارد اجباری هستند، تعطیلی بردار نیست و تداوم دارد.
مرتضی رهنما در گفت و گو با ایسنا، گفت: بسیاری از امور تحت هر شرایطی تداوم دارد و انجام برخی فعالیت‌ها در شرایط خاص، اهمیت بیشتری داشته و با حساسیت و جدیت بالاتری انجام و دنبال می‌شود.
رهنما با یادآوری اینکه انجام وظایف اداره کل استاندارد هم جزو فعالیت‌هایی است که هیچ زمانی تعطیل نمی‌شود، گفت: با وجود تعطیل بودن بسیاری از فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف و حتی تعطیلی یا کاهش فعالیت دستگاه‌های دولتی، روند نظارت و پایش توسط کارشناسان استاندارد، ادامه دارد. او گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، تمرکز بیشتری بر نظارت روی روند تهیه و تولید و توزیع اقلام غذایی و بهداشتی، از سوی بازرسان استاندارد در فارس اعمال شده است.
رهنما خاطرنشان کرد: در این ایام، نظارت به شکل روزانه بر عملکرد و فعالیت واحدهای توزیع و فروش محصولات غذایی و بهداشتی تداوم دارد و هدف، شناسایی و حذف اقلام فاقد نشان استاندارد یا کشف اقلامی است که از نشان جعلی استفاده می‌کنند.
مدیرکل استاندارد فارس با بیان اینکه موارد کمی از جعل نشان استاندارد دیده شده است، گفت: کل اقلام غذایی، محصولات بهداشتی، شوینده‌ها و مواد ضدعفونی کننده، مشمول استاندارد اجباری است.
رهنما همچنین از تداوم نظارت بر روند تولید محصولات غذایی و بهداشتی در فارس خبر داد و گفت: کار نظارت و پایش بر مواد اولیه وارداتی هنگام ترخیص از گمرک نیز جزو وظایت این اداره کل محسوب می‌شود که با جدیت دنبال شده است.
مدیر کل استاندارد فارس تأکید کرد که بازرسان این اداره کل با حضور مستمر و پایش روند تولید و عرضه کالاها، راه را بر سوءاستفاده کنندگان بسته‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی