[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

کمک ۸۰۰میلیون ریالی خیر شیرازی به زندان‌های فارس، روزنامه شیراز نوین

از جمله مفاهیم ارزشمندی که در آموزه‌های دینی به خصوص قرآن کریم، احادیث و روایات مورد عنایت و توجه ویژه قرارگرفته و به آن سفارش مؤکد شده، احسان و نیکوکاری است و نیکوکارانی هستند که در این زمینه با مجموعه زندان‌های استان همکاری دارند.
مؤمنان واقعی و انسان‌های صاحب خرد و اندیشه در هر عصر و نسلی، تلاششان این است که خود را به صفت و ویژگی احسان و نیکوکاری، آراسته سازند و یکی از این افراد نیک اندیش، آقای غلامرضا (افشین) فیلی است که با حضور در اداره کل زندان‌های فارس و دیدار با اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌های استان، مبلغ ۸۰۰میلیون ریال به اداره کل زندان‌های فارس اهدا کرد که ۷۰۰میلیون ریال ازاین مبلغ را برای خرید بسته معیشتی به خانواده زندانیان بی بضاعت اختصاص داد و ۱۰۰میلیون ریال نیز برای خرید کتاب شهدا به منظور استفاده زندانیان درنظر گرفت.
همچنین این نیک اندیش شیرازی از ابتدای شیوع کرونا در کشور، ۱۰هزار ماسک به زندان‌های فارس اهدا کرده بود و در این دیدار نیز ۳۰هزار ماسک برای استفاده زندانیان به زندان‌های استان اهدا کرد، که در مجموع ۴۰هزار ماسک اهدا کرده است.
مبنای نیکوکاری و رسیدگی به کار مردم و نیازمندان در اسلام تقوی و پرهیزکاری است و این خیر نیک اندیش با این عمل خداپسندانه خود به مصداق آیه شریفه ۲ سوره مائده که خداوند می‌فرماید باید به یکدیگر در نیکوکاری و تقوا کمک کنید نه بر گناه و ستمکاری، نشان دادند که انسان مسلمان باید در پی رفع حوائج برادر مسلمان خود باشد هرچند همنوعش گرفتار در بند باشد.
نیکی به دیگران و کمک به اقشارآسیب دیده اجتماع به ویژه زندانیان و خانواده آنان امری بسیار بزرگ و ارزشمند است و امیدواریم خیرین بزرگوار، همنوعان در بند و خانواده‌های آنان را دریابند تا شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی