[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۹
  • دوره جدید

چرا نباید نگران خوردن تخم‌مرغ برای صبحانه باشید؟، روزنامه شیراز نوین

غذایی که می‌خورید نقش مهمی در سلامت قلب شما دارد. به گزارش شفقنا، برخی از غذاها می‌توانند باعث تجمع پلاک در رگ‌های شما و باعث تصلب شرایین شوند و به طور بالقوه منجر به کلسترول بالا یا مشکلات جدی قلبی شوند. در حالی که معمولاً محدود کردن غذاهایی که کلسترول زیادی دارند -مانند تخم مرغ- ممکن است شما را از غذاهای غنی از چربی اشباع و ترانس محروم کند.
تخم‌مرغ لزوماً برای کلسترول مضر نیست
تخم مرغ متمرکزترین منبع کلسترول غذایی در رژیم‌های غذایی ماست. در یک تخم مرغ حدود 186 میلی گرم کلسترول وجود دارد که همه آن در زرده متمرکز شده است. در سال 2013، انجمن قلب آمریکا و کالج قلب و عروق آمریکا نتوانستند شواهد علمی قانع کننده ای در مورد تأثیر کلسترول در رژیم غذایی بر کلسترول «بد» در رگ‌ها پیدا کنند. دستورالعمل‌های رژیم غذایی برای آمریکایی‌ها حتی توصیه کلسترول 300 میلی گرم در روز را در سال 2015 لغو کرد و گفت که اطلاعات کافی برای تعیین محدودیت ندارد. در حقیقت، یک مطالعه در سال 2020 در مجله پزشکی انگلیس نشان داد آمار ابتلا به بیماری عروق کرونر یا سکته مغزی در افرادی که روزانه حدود یک تخم مرغ می‌خورند نسبت به افرادی که تخم مرغ نمی‌خورند بالاتر نیست. در واقع تخم مرغ خطری برای سطح کلسترول خون ندارند. آنچه متخصصان کشف کرده اند این است که چربی‌های اشباع و ترانس در مقایسه با مقدار کلسترول شما ممکن است در افزایش سطح کلسترول نقش داشته باشد. به گفته دانشکده پزشکی هاروارد، این بدان دلیل است که بیشتر کلسترول شما -حدود 80 درصد- در بدن تولید می‌شود. کبد شما چربی‌های اشباع و ترانس را به کلسترول تبدیل می‌کند، که باعث شده است متخصصان تغذیه معتقد باشند که این چربی‌ها در واقع از کلسترول رژیم غذایی برای شما بدتر هستند.حتی اگر کلسترول نخورید، اما رژیم غذایی شما سرشار از چربی اشباع یا چربی ترانس باشد، کلسترول همچنان می‌تواند افزایش یابد.
یک رژیم غذایی متعادل برای کنترل کلسترول بالا از اهمیت بیشتری برخوردار است
دستورالعمل‌های رژیم غذایی ایالات متحده شامل تخم مرغ‌های هم رده با گوشت و مرغ است که در مجموع 26 اونس در هفته برای رژیم 2000 کالری در روز را توصیه می‌کند. برای مرجع، طبق تخمین وزارت کشاورزی ایالات متحده، یک تخم بزرگ در حدود 2 اونس اندازه گیری می‌شود.
تخم مرغ می‌تواند در یک رژیم غذایی سالم قرار بگیرد و رعایت حدود 4 عدد در هفته ایده خوبی است. در حقیقت، تخم مرغ یکی از مواد اصلی رژیم مدیترانه ای است که به اعتقاد برخی از متخصصان رژیم غذایی یکی از سالم ترین برنامه‌های غذایی است.
در حالی که سفیده می‌تواند یک گزینه عالی برای کلسترول پایین باشد، زرده تخم مرغ منبع خوبی از کولین است؛ یک ماده مغذی ضروری که در رژیم‌های غذایی ما کم است. اگر نگران کلسترول بالا هستید، باید با پزشک خود در مورد بهترین رژیم غذایی صحبت کنید. به طور کلی، بقیه غذای مصرفی شما در نهایت باید شامل سبزیجات، میوه‌ها و حبوبات باشد و همزمان غذاهای بیش از حد فرآوری شده، غلات تصفیه شده و شکر را محدود کنید. یک رژیم غذایی متعادل یکی از بهترین روش‌ها برای کنترل کلسترول و جلوگیری از بیماری‌های قلبی یا سکته مغزی است.بیماری قلبی فقط به تعداد تخم مرغی که می‌خورید نیست. یک رژیم غذایی خوب باید شامل غذاهای سالم باشد و غذاهای ناسالم را محدود کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی