[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

پیشنهادهایی برای دهان خوش‌بو، روزنامه شیراز نوین

بوی بد دهان می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از کشیدن سیگار گرفته تا داروهایی که مصرف می‌کنید و غذاهایی که می‌خورید. به گزارش همگردی، همیشه برای خوش‌بویی دهان توصیه می‌شود که مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. اما توصیه‌هایی برای مصرف بعضی از خوراکی‌هایی که باعث خوش‌بویی دهان می‌شود هم وجود دارد؛ از جمله:
1- به مقدار کافی آب بنوشید
آب کافی بنوشید. هیچ نوشیدنی دیگری مانند قهوه یا نوشابه نمی‌تواند به خوش‌بویی دهان کمک کند.
2- مواد غذایی بدبو مصرف نکنید
غذاهایی مانند سیر و پیاز می‌تواند باعث بوی بد دهان شود. از مصرف زیاد غذاهای قندی که با بوی بد دهان مرتبط است، خودداری کنید.
3- دانه رازیانه بخورید
اگر می‌خواهید با استفاده از مواد طبیعی از شر بوی بد نفستان خلاص شوید یک مشت آنیسون یا دانه رازیانه بجوید. رازیانه خواص ضدعفونی کننده ای دارد که رشد باکتری‌ها را محدود می‌کند.
4- چوب میخک بجوید
این ادویه سرشار از اوژنول است؛ روغن زرد کم رنگی که خواص ضد باکتریایی دارد. برای به دست آوردن فواید آن، چوب میخکی را در دهانتان بگذارید. ممکن است دهانتان را اندکی بسوزاند، پس آن را روی زبان خود حرکت دهید.
5- چوب دارچین بمکید
دارچین مانند چوب میخک و دانه رازیانه، یک ضدعفونی کننده مؤثر است. به علاوه، دارای روغن‌های اساسی است که میکروب‌ها را از بین می‌برد و بوی خوبی را در دهان باقی می‌گذارد.
6- پوست لیمو یا پرتقال را بجوید
پوست یک لیمو یا پرتقال ارگانیک را به خوبی بشویید و سپس آن را در دهانتان بگذارید و بجوید. این کار باعث می‌شود نفس شما از طراوت تازه ای برخوردار شود و اسیدسیتریک موجود در آن غددتان را به تولید بزاق بیشتر تشویق کند.
7- سبزیجات برگ سبز تازه بخورید
جعفری، ریحان، نعنا یا برگ گشنیز همه به عنوان درمان‌های بوی بد دهان عمل می‌کنند؛ زیرا این سبزیجات معطر حاوی کلروفیل هستند؛ رنگ دانه ای که باعث خنثی شدن بوها می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی