[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۶
  • دوره جدید

خوردن چه غذاهایی منجر به سردردهای میگرنی می‌شود؟، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد مصرف غذاهای تیرامین‌ دار مانند اسفناج، گوجه فرنگی، سیب زمینی، برخی انواع ماهی، جگر و شکلات‌های تیره رنگ را باعث بروز سردردهای میگرنی دانست.
به گزارش کارگر آنلاین، دکتر «کاظم کاظمینی» با بیان اینکه در طب سنتی حدود ۲۸ نوع سردرد وجود دارد، تصریح کرد: یک نوع از سردرد با نوع میگرنی دارای قرابت، علامت و نشانه است و بیشتر در افراد با مزاج سرد و خشک بروز می‌‎کند که معمولاً چنین افرادی از عارضه یبوست رنج می‌برند.
وی در خصوص سردردهای میگرنی و نقش تغذیه در بروز آنها، اظهار کرد: برخی از سردردهای مکرر و میگرنی ناشی از حساسیت به برخی مواد غذایی طبیعی یا مصنوعی است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد نسبت به استفاده از غذاهای دارای تیرامین برای جلوگیری از ابتلا به سردرد تذکر داد و گفت: ️تیرامین شریان‌های مغزی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و منجر به سردرد می‌شود.
وی در مورد غذاهای دارای تیرامین نیز تصریح کرد: ترامین در غذاهایی مانند اسفناج، گوجه فرنگی، سیب زمینی، ماهی‌های کوچک مانند ساردین، ماهی تن، جگر و شکلات‌های تیره رنگ وجود دارد.
این متخصص طب ایرانی با تأکید بر پرهیز از مصرف خوراکی‌هایی مانند ترشیجات، سرکه و غذاهایی که دارای هضم مشکل هستند، گفت: مصرف مکرر مواد غذایی دارای مقادیر زیاد مس نیز باعث سردرد می‌شوند؛ چرا که مس باعث حرکت تیرامین در بدن شده و سردرد ایجاد می‎شود.
کاظمینی در این باره افزود: ️میوه‌های خشک، جوانه گندم و مرکبات باعث جذب مس در بدن می‌شوند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد خستگی، بی‌خوابی، نامنظمی در مصرف غذا و مصرف برخی غذاها را باعث تشدید این نوع سردردها دانست و گفت: با اصلاح سبک زندگی و اصلاح مزاج، بسیاری از بیماران با سردرد میگرنی به زندگی عادی خود برمی‌گردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی