[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

زیباترین تصاویر از جهان طبیعی در یک مسابقه عکاسی، روزنامه شیراز نوین

«انجمن اکولوژی بریتانیا»، زیباترین تصاویری را که در رقابت عکاسی انتخاب شده‌اند و جهان طبیعی را به نمایش می‌گذارند، منتشر کرده است.
به گزارش ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، شرکت‌کنندگان مسابقه عکاسی «انجمن اکولوژی بریتانیا» (British Ecological Society)، تصاویر قابل توجهی را ثبت کرده‌اند که زیبایی و تنوع جهان طبیعی را به نمایش می‌گذارند. در این مسابقه، متخصصان اکولوژی و دانش‌جویانی از سراسر جهان شرکت کردند و تصاویر زیبایی از طبیعت ارائه داده‌اند.
«آلوین هاردنبول» (Alwin Hardenbol)، از «دانشگاه فنلاند شرقی» (University of Eastern Finland)، تصویری از یک «پلیکان پاخاکستری» (Dalmatian pelican) را ثبت کرده‌ که بزرگ‌ترین نوع پلیکان است و زیستگاه‌های آبی آن در معرض خطر قرار دارد.
تصویر دوم، لارو اختاپوس دوپایی را نشان می‌دهد که در حال بیرون آمدن از تخم است. این عکس را «پیچایا لرتویلای» (Pichaya Lertvilai)، از «دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو» (UC San Diego) ثبت کرده است.
تصویر سوم که توسط «روبرتو گارسیا روآ» (Roberto Garcia Roa)، از «دانشگاه والنسیا» (University of Valencia) به ثبت رسیده و برنده بخش «هنر اکولوژی» شده است، ماری را نشان می‌دهد که از دهان باز خود به عنوان روشی برای ترساندن شکارچیان استفاده می‌کند.
در چهارمین تصویر، کاروانی موج مانند از مورچه‌ها را نشان می‌دهد که اعضای جوان‌تر گروه را با خود به جای امنی می‌برند. این تصویر توسط «اوپامانیو چاکرابورتی» (Upamanyu Chakraborty)، پژوهشگر «مؤسسه حیات وحش هندوستان» (WII) به ثبت رسیده است.
تصویر پنجم که گونه‌ای از گروه حشرات موسوم به «شاپرکان چشم‌گربه‌ای» (Saturniidae) را نشان می‌دهد، توسط «گابور پوزسگای» (Gabor Pozsgai)، از «دانشگاه کشاورزی و جنگلداری فوجیان» (FAFU) چین به ثبت رسیده است.
ششمین تصویر که کار «پیتر هودسان» (Peter Hudson) از «دانشگاه پنسیلوانیا» (Penn State University) است، یک «کایوت» (Coyote) را در حال راه رفتن نشان می‌دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی