[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

وزیر بهداشت: کاهش فوتی‌های کرونا را به فال عادی‌انگاری اوضاع نگیرید، روزنامه شیراز نوین

وزیر بهداشت آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور را اعلام کرد و با بیان اینکه دیروز دومین روزی بود که مرگ زیر ۴۰۰ نفر ناشی از این بیماری را (بعد از حدود یک ماه) در کشور تجربه می‌کنیم، گفت: از مردم تقاضا می‌کنیم این آمار را به فال عادی انگاری اوضاع نگیرند.
به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی درباره آخرین وضعیت کرونا در کشور گفت: به دنبال صبوری، همدلی و همراهی که بین مردم و مسئولان در همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، بسیج، هلال احمر و... شکل گرفته و کمک‌هایی که وزارت کشور و فرماندهی عملیاتی قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا انجام داده‌اند، امروز شاهد کاهش مرگ و میرهای ناشی از این بیماری در کشور هستیم.
وی افزود: دیروز دومین روزی است که مرگ زیر ۴۰۰ نفر (به دلیل کرونا) را تجربه می‌کنیم و تعداد مرگ‌ها به حدود ۳۸۹ مرگ رسیده و این دستاورد بسیار ارزشمندی است.
نمکی گفت: این دستاورد مژده‌ای به مردم ایران است. این در حالی است که سازمان‌های علمی بین المللی برآورد کرده بودند که تعداد مرگ‌های ما در این ماه به حدود ۸۰۰ تا هزار نفر می‌رسد. همانند این پیش بینی برای کشورهایی مثل آمریکا و فرانسه شده بود که درست درآمد. در مجموع مؤلفه مشارکت مردم و دستگاه‌ها، هلال احمر، بیمارستان‌ها، بهیاران، بهورزان، کادر بهداشت و درمان در سطح درمانگاه‌های سرپایی و... در این زمینه بسیار به ما کمک کرد.
وی تأکید کرد: از مردم تقاضا می‌کنیم این آمار را به فال عادی انگاری اوضاع نگیرند؛ اگر باز هم با این دستاوردها به سمت این تفکر برویم که اوضاع به سمت عادی شدن می‌رود، باز هم همانند آنچه که در اردیبهشت ماه گفتم، ممکن است در دقیقه ۹۰ از گوشه‌های زمین گل بخوریم.
وزیر بهداشت تأکید کرد: این ویروس، ویروس پیچیده‌ای است؛ دچار موتاسیون شده و شیوع آن بسیار بالاتر از ماه‌های قبل است. بنابراین زحمات همکاران ما را به باد فراموشی نسپارید، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید تا بتوانیم در روزهای آینده خبرهای بهتری در این زمینه داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی