[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۲
  • دوره جدید

راه‌آهن و راه اعتبار گرفت، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر
 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در خصوص بودجه استان فارس در سال 1399 و میزان تحقق آن و جذب اعتبارات استان فارس در سال جاری گزارشی را به مردم شریف استان ارائه داد.
دکتر نوروزی پیرامون دو مرحله حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان فارس در ماه‌های تیر و مرداد سال 1399 و دستاوردهای این سفرها نیز سخن گفت و از تحقق گفت: هر دو سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان فارس، دستاوردهای بسیار خوبی برای استان به همراه داشت که از مهم‌ترین آن می‌توان به جذب بالغ بر 840 میلیارد تومان از منابع عمرانی به استان فارس اشاره کرد. بنا به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، خوشبختانه همه اعتباراتی که در سفر دکتر نوبخت به استان تفاهم شده بود، در یک ماه پس از سفر وی در شهریور ماه تخصیص آن به استان ابلاغ شد.
دکتر نوروزی در ادامه توضیحات خود گفت: برای آزاد راه شیراز به اصفهان به عنوان بزرگ‌ترین آزاد راه در حال ساخت کشور، در سفر دکتر نوبخت که با همراهی وزیر راه و شهرسازی و وزیر دفاع انجام گرفت، سرجمع 500 میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور تخصیص اعتبار گرفتیم. وی در عین حال خاطر نشان ساخت: این مبلغ اعتبار، علاوه بر مبلغی است که قرار شده وزارت دفاع نیز 50 درصد از آن را تأمین نماید. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در ادامه سخنانش از ابلاغ تخصیص کامل 300 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز پروژه راه آهن اقلید به یزد خبر داد و تصریح کرد: برای پروژه احداث مسیر ارتباطی دشت ارژن به قائمیه (23 کیلومتر تنگ ابوالحیات) مبلغ 140 میلیارد تومان تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور انجام گرفته است. دکتر نوروزی در بخش دیگری از سخنانش، از انعقاد تفاهم نامه ای فی‌مابین سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد و افزود: استان‌هایی که در وصول منابع درآمدی مالیاتی خود موفق باشند، بخشی از این وصول منابع را تحت کمک به اعتبارات هزینه ای به استان‌ها برمی‌گردانند که با توجه به تحقق 95 درصدی وصول منابع استان در هشت ماه گذشته، سهم استان فارس رقمی بالغ بر 175میلیارد تومان مشخص شده که امیدواریم این مبلغ به استان اضافه شود. وی یادآور شد: تاکنون 45 میلیارد تومان از این اعتبارات به استان فارس ابلاغ شده است که سعی داریم این مبلغ را در راستای برآورده ساختن بخشی از نیازهای هزینه ای دستگاه‌های اجرایی استان فارس اختصاص دهیم تا بتوانند اضافه کاری، مأموریت‌های کارکنان و کمک‌های رفاهی معوقه را پرداخت نمایند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در بخش دیگری از سخنانش از تأمین اعتبار و پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 1398 استان به ویژه برای آن 24 دستگاه اجرایی تابع نظام بودجه استانی و همچنین تأمین اعتبار و پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 1397و مانده مرخصی آن‌ها خبر داد. دکتر نوروزی با ارائه آمار و ارقام در خصوص بدهی دولت به پیمانکاران پروژه‌های عمرانی و میزان استفاده استان از ظرفیت تهاتر توضیحاتی داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی