[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

رئیس جدید حوزه قضائی فراشبند معرفی شد، روزنامه شیراز نوین

در ارتباط تصویری معاون قضائی و سرپرست دادگاه‌های تجدید نظر استان فارس با شهرستان فراشبند، رئیس جدید این حوزه قضائی معرفی شد. در این ارتباط ویدئو کنفرانس، معاون قضائی و سرپرست محاکم تجدید نظر استان فارس ضمن تقدیر از تلاش‌های رئیس سابق حوزه قضائی این شهرستان و تعامل مستمر مجموعه اجرایی و هدایت‌های معنوی امام جمعه فراشبند گفت: مردم این شهرستان شایسته دریافت بهترین خدمات در زمینه‌های مختلف هستند و ما در مجموعه قضائی نیز تلاش داریم با سپردن سکان مدیریت این حوزه قضائی به دست نیروها ی شایسته این هدف را تأمین نماییم. سید مصطفی بحرینی با تأکید بر اینکه مهم ترین هدف تعامل مثبت و سازنده دستگاه قضائی با نهادها، سازمان‌ها و ادارات در شهرستان‌ها، خدمت بهتر و گره گشایی از مشکلات مردم است گفت: البته باید این تعاملات در سایه رعایت قانون و حفظ حریم و استقلال دستگاه قضائی باشد.
وی تصریح کرد: جزیره ای عمل کردن به هیچ وجه مشکلات را حل نخواهد کرد، بنابراین عملکرد مفید و مؤثر زمانی محقق می‌گردد که گرهی از مشکلات مردم باز شود؛ چرا که پیشرفت کار در سایه بهبود کیفیت خدمت رسانی حاصل می‌شود.
 این مقام قضائی استان فارس در ادامه با بیان اینکه کشور در شرایط خاص و استثنایی به لحاظ فشارهای تحریم دشمن و همچنین محدودیت‌های ایجاد شده به واسطه بیماری کرونا قرار دارد، گفت: باید مسئولان با کارشبانه روزی در جهت به حداقل رساندن مشکلات مردم از قبیل بیکاری، تورم، گرانی و مسائل اجتماعی تلاش نمایند. وی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط تصویری با مسئولان قضائی و اجرایی شهرستان فراشبند به اولویت‌های مهم دستگاه قضائی در دوران تحولی قوه قضائیه اشاره کرد و بیان داشت: آیت الله رئیسی از زمان تصدی ریاست قوه قضائیه بارها بر حفظ کرامت مردم و مراجعان و حفظ حقوق عامه تأکید داشته است. بنابراین باید نهایت احترام به ارباب رجوع در مجموعه قضائی برای مراجعان قائل شویم و به تمام معنا خادم مردم باشیم. معاون قضائی دادگستری استان فارس تصریح کرد: معتقدیم خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی از طرفی نعمت و از سوی دیگر امانت است؛ لذا باید با حساسیت رعایت شئونات هر دو ماهیت مسئولیت را در نظر داشته باشیم و ضمن خدمت صادقانه به مردم تلاش نماییم این امانت سترگ را با شایستگی به مدیران پس از خود تحویل دهیم. قاضی بحرینی در ادامه بر حل دعاوی مردم شهرستان در شوراهای حل اختلاف تأکید کرد و بیان داشت: به لحاظ عشیره ای بودن منطقه این ظرفیت به صورت بالقوه وجود دارد که دعاوی به سمت شوراهای حل اختلاف هدایت شود تا از تشکیل پرونده‌های قضائی و صدور رأی جلوگیری گردد. وی در بخش دیگری از سخنان خود از امنیت مناسب شهرستان تقدیر کرد و با بیان اینکه این امر در سایه تعامل مناسب مجموعه قضائی و شورای تأمین شهرستان محقق گردیده است افزود: رئیس جدید این حوزه قضائی باید به امر نظارت بر زیر مجموعه نیز نگاه ویژه ای داشته باشد؛ چرا که دستگاه قضائی مبارزه با فساد را از درون مجموعه آغاز کرده و این سیاست همچنان در دستور کار قرار دارد و با هر گونه فساد و انحراف در درون و بیرون مجموعه بدون مماشات و اغماض برخورد خواهد کرد. معاون ناظر بر حوزه قضائی شهرستان فراشبند همچنین با بیان اینکه با مدیریت مناسب در گذشته وجود پرونده‌های معوق و قدیمی در این حوزه قضائی معنایی ندارد گفت: در عین حال قضات و کارکنان در این حوزه باید تلاش کنند رسیدگی‌ها با سرعت و کیفیت مناسب انجام شود و با صدور احکام متقن و مستدل از ایجاد پرونده معوق و قدیمی جلوگیری شود. وی در پایان ابراز امیدواری کرد تلاش جهادی و بسیجی وار مسئولان قضائی شهرستان و کارکنان خدوم این مجموعه زمینه حل مشکلات مردم و دستیابی به هدف والای عدالت گستری در شهرستان فراشبند را فراهم نماید. گفتنی است پس از سخنان معاون قضائی دادگستری استان و مسئولان محلی شهرستان از تلاش‌های سید احمد موسوی نسب رئیس سابق حوزه قضائی فراشبند تقدیر و با حکم ریاست قوه قضائیه سید ایمان موسوی به عنوان رئیس جدید این حوزه قضائی معرفی گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی