[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

ابهام در تولید و توزیع روغن، روزنامه شیراز نوین

کمبود روغن هنوز در بازار استان فارس، خصوصاً شیراز مشهود است؛ حال اینکه از ابتدای بروز این مشکل، مسئولان تأکید داشتند که سهمیه روغنی برای استان در نظر گرفته شده و با این سهمیه مشکل رفع خواهد شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، با گذشت چند هفته از تداوم مشکل کمبود روغن خوراکی در بازار و گلایه‌های فراوان مردم نسبت به این موضوع و با آنکه بارها اخباری مبنی بر شناسایی انبار دپوی روغن یا جریمه واحدهای صنفی متخلف مرتبط با عرضه روغن خوراکی در رسانه‌ها منعکس شد، اما همچنان مشکل به قوت خود باقی بود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ۱۹ آبان در گفت و گویی با ایسنا، اعلام کرد که ۲۲۰ تن از ۱۸۱۸ تن سهمیه‌ی روغن فارس، اختصاص یافته است. 
حمیدرضا ایزدی آن زمان به شهروندان وعده داده بود که ظرف هفته‌های آتی، مشکل تأمین روغن مورد نیاز در فارس طرف شده و این کالای اساسی در دسترس عموم شهروندان قرار گیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس دیروز دوشنبه ۱۰ آذر در گفت و گو با ایسنا اعلام کرد که نیاز روزانه استان فارس به روغن خوراکی ۲۷۰ تن است حال آنکه بین ۶۰ تا ۷۰ تن به بازار تزریق می‌شود.
حمیدرضا ایزدی با بیان اینکه ظرفیت کارخانه‌ها تأمین بیش از این میزان روغن خوراکی نیست، احتمال داد که طی ۱۰ روز آینده نیز این مشکل تداوم داشته باشد.
رئیس سازمان صمت استان فارس در عین حال تأکید کرد که علی‌رغم مشکلات حادث شده در زمینه تأمین روغن خوراکی، این کالای اساسی افزایش قیمت نداشته است.
ایزدی خاطرنشان کرد: سرانه فعلی سهمیه روغن خوراکی پیش‌بینی شده برای فارس از سوی وزارت صمت ۱۸۱۸ تن ویژه خانوارها و ۱۲۱۲ تن برای فروشگاه‌های بزرگ بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی