[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

امیدواری نسبت به آینده قشقایی، روزنامه شیراز نوین

تیم فوتبال قشقایی در ورزشگاه پارس شیراز مغلوب آرمان گهر سیرجان شد. این در حالی بود که دو تیم بازی تقریباً پایاپایی را ارائه داده بودند و قشقایی یک موقعیت بیشتر از حریف خود خلق کرده بود. تنها موقعیت ایدئال آرمان گهر در دقیقه 41 تبدیل به گل شد اما دو موقعیت بسیار خطرناک هادی خادم و رضا پورمهدی آبادی در دقایق 49 و 85 تبدیل به گل نشدند.
در سایر دقایق دو تیم حملاتی روی دروازه یکدیگر داشتند اما هیچکدام تبدیل به خطر آنچنان جدی نشد.
قاسم شهبا سرمربی آرمان گهر در کنفرانس مطبوعاتی پس از این دیدار در گفت و گو با خبرنگاران، متواضعانه حرف زد و گفت: با توجه به اینکه ما در هفته اول بازی خانگی مان را واگذار کرده بودیم، در این مسابقه می‌خواستیم به هر ترتیبی که شده با امتیاز به سیرجان برگردیم. اما به صخره سختی برخورد کردیم. قشقایی تیم بسیار خوبی بود و از این بابت باید به آقای هرمزی سرمربی این تیم تبریک بگویم که یک گروه پر از انرژی و انگیزه را جمع کرده است. آنها خیلی ما را اذیت کردند و می‌توانم بگویم ما امروز فقط سه امتیاز را از آن خود کردیم و اگر موقعیت‌های حریف به گل تبدیل می‌شد، شاید نتیجه متفاوتی رقم می‌خورد. آنها خیلی ما را تحت فشار قرار دادند و باید خدا را شاکر باشیم که توانستیم سه امتیاز را بگیریم. ما تمرینات خیلی خوبی را پشت سر گذاشته بودیم و آمده بودیم برای کسب امتیاز. این را هم بگویم که نسبت به هفته گذشته که بازی را واگذار کردیم، در این مسابقه بیشتر تحت فشار بودیم.
وی درباره کیفیت زمین ورزشگاه پارس نیز گفت: با توجه به بارندگی، کمی کیفیت زمین تحت تأثیر قرار گرفته بود و روی کار بچه‌ها تأثیر منفی گذاشت. خدا را شکر که کسی مصدوم نشد.
داریوش هرمزی سرمربی خوزستانی قشقایی شیراز نیز پس از این بازی گفت: قطعاً مستحق باخت نبودیم. اگر این بازی را باختیم، به خاطر چند ثانیه غفلت بود که این هم نشان از بی تجربگی بچه‌های ما داشت. تیم ما یک تیم جوان است که حرف‌های خیلی زیادی در این مسابقات خواهد داشت. اگر موقعیت‌های ما در این بازی تبدیل به گل شده بود، قطعاً بازی را می‌بردیم، شاید هم با اختلاف! اما این حریف بود که از تک موقعیتش استفاده کرد و در ادامه هم با استفاده از بازیکنان با تجربه اش توانست بازی را اداره و سه امتیاز را کسب کند.
هرمزی در پاسخ به این سؤال که چرا در نیمه اول کیفیت بازی تیمش مطلوب نبود اما در نیمه دوم نمایش بهتری داشت، گفت: ما تیم جوانی هستیم، در حالی که حریف از بازیکنان نامی و باتجربه برخوردار بود. دقیق نمی‌دانم که آیا بازیکنان ما تحت تأثیر بزرگی حریف قرار گرفته بودند یا برعکس، آنها را دست کم گرفته بودند. چون در دقایقی از نیمه اول بچه‌های ما کمی بی تفاوت کار می‌کردند. اما دیدید که کار در نیمه دوم کاملاً متفاوت بود و می‌توانستیم چندگل به ثمر برسانیم. با این حال حریف هم خوب دفاع کرد و ما هم باید عملکرد بهتری از خودمان به نمایش می‌گذاشتیم. به هر حال این بازی تمام شد و از حالا باید خودمان را برای دیدار بعدی با هوادار در تهران آماده کنیم.
او در پاسخ به این سؤال که آینده تیمش را چطور می‌بیند گفت: مطمئن باشید تیم ما یک تیم قابل احترام برای تمامی تیم‌ها خواهد بود. امسال تیم خیلی فوق العاده ای خواهیم داشت. ما نه از برد مقابل ملوان غره شدیم و نه شکست امروز باعث می‌شود که خدای نکرده رشته کار از دستمان خارج شود. از همین امروز کارمان را به صورت جدی شروع می‌کنیم تا برای بازی با هوادار آماده باشیم. هواداران قشقایی و فوتبال دوستان شیرازی بدانند که امسال تیم خیلی خوبی دارند. قطعاً جوانی هزینه دارد و امروز هم هزینه اش را پرداختیم، اما در ادامه حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت.
سرمربی قشقایی در پایان صحبت‌هایش گفت: ما نیاز به حمایت داریم. این تیم به صورت فردی دارد اداره می‌شود و هیچ نهاد یا شرکتی از ما پشتیبانی نمی‌کند. حرفی که می‌زنم ربطی به این شکست ندارد؛ قبلاً هم گفته ام که نیاز است مسئولان توجه ویژه ای به این تیم داشته باشند. به ویژه شخص آقای استاندار که خواستار حضورشان در استادیوم هستیم برای ایجاد انگیزه و جلب حمایتشان.
همچنین علی حسامی هافبک طراح تیم قشقایی نیز در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد و گفت: دلیل شکست امروز ما شاید فقط بی تجربگی تیم بود. وگرنه با وجود این که تیم آرمان گهر تیم آماده و خوبی بود، ما در نیمه دوم نشان دادیم خیلی برتر از آنها هستیم. متأسفانه نتوانستیم از فرصت‌ها استفاده کنیم که دلیل آن هم بیشتر به ناهمواری زمین و بارش باران مربوط می‌شد. بازیکنان قشقایی پس از دریافت گل کمی عصبی کار را دنبال کردند و شاهد داد و فریادهای زیادی از سوی بازیکنان این تیم تا انتهای مسابقه بودیم. حسامی در این باره توضیح داد: دلیل عصبی شدن بازیکنان ما دریافت گل نبود. دلیلش این بود که حریف در نیمه دوم خیلی به تلف کردن وقت پرداخت. در حالی که ما مجبور بودیم به بازی سرعت بدهیم و حمله کنیم، آنها مدام خودشان را روی زمین می‌انداختند و باعث تأخیر در بازی می‌شدند. طبیعی بود که بچه‌های ما در چنین شرایطی کنترلشان را از دست بدهند.
تیم قشقایی شیراز در هفته سوم رقابت‌ها در تهران میهمان تیم هوادار خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی