[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

انعقاد قرارداد بیمه اختیاری تأمین‌اجتماعی غیرحضوری شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تأمین اجتماعی فارس گفت: انعقاد قرارداد بیمه اختیاری با سازمان تأمین اجتماعی برای تمامی متقاضیان واجد شرایط بدون نیاز به حضور در شعب و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir انجام می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی فارس، ابراهیم کشاورز با اشاره به ورود به چهارمین هفته اجرای طرح ۳۰۷۰ که قرار است بر اساس آن تا بهمن ماه ۳۰ خدمت و هر دوشنبه چند خدمت، الکترونیکی و غیرحضوری شوند، گفت: در هفته چهارم طرح ۳۰۷۰ قرار داریم که با تحقق کامل آن ۷۰ میلیون از ۹۶ میلیون مراجعه به شعب تأمین اجتماعی کاهش می‌یابد. وی ادامه داد: در هفته جاری خدمت مربوط به انعقاد قرارداد بیمه اختیاری غیرحضوری شد و از امروز به بعد، متقاضیانی که یکی از این شرایط را داشته باشند، یعنی: 
داشتن ۵۰ سال سن یا کمتر به شرط دارا بودن حداقل یک ماه سابقه بیمه پردازی، دارا بودن کارت پایان خدمت برای متقاضیان مرد،
افراد بالای ۵۰ سال سن به شرط داشتن سابقه بیمه پردازی نزد تأمین اجتماعی معادل مازاد ۵۰ سال سن به صورت غیرحضوری می‌توانند انعقاد قرارداد کنند.
کشاورز در ادامه به چگونگی اجرای این فرایند الکترونیکی اشاره کرد و بیان داشت: در ابتدا متقاضیان با ورود به سامانه خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی به نشانی 
eservices.tamin.ir مراحل ثبت نام خود را طی می‌کنند؛ سپس با انتخاب منوی بیمه شدگان وارد قسمت ادامه بیمه به طور اختیاری خواهند شد و پس از احراز شرایط سیستمی می‌توانند حق بیمه خود را پرداخت و با دارا بودن شرایط از تعهدات حمایتی سازمان بهره مند گردند. وی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر ۱۱۱ هزار نفر بیمه شده اختیاری و مشاغل آزاد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند که با استفاده از خدمات غیرحضوری برای پرداخت حق بیمه مربوطه یا انعقاد قرارداد جدید نیازی به مراجعه حضوری افراد نخواهد بود. مدیرکل تأمین اجتماعی فارس در پایان گفت: با توجه به شیوع بیش از حد کرونا و تعطیلی برخی مراکز بیمه ای، مرکز تلفنی ارتباطات مردمی ۱۴۲۰ تأمین اجتماعی به صورت شبانه روزی پاسخگوی سؤالات مخاطبین است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی