[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

تسهیلات ندهید؛ ساخت‌وساز کنید، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، علیرضا پاک فطرت با اشاره به مخالفت وزارت راه و شهرسازی با افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن در کشور، گفت: به نظر من افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن در شرایط کنونی درست و کارشناسی نیست؛ زیرا در وضعیت فعلی، این اقدام نتیجه ای جز افزایش قیمت مسکن و بروز تلاطم در بازار نخواهد داشت.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن حجم نقدینگی را در بازار بالا می‌برد، افزود: افزایش حجم نقدینگی موجب می‌شود که افراد با نگاه سرمایه ای نسبت به خرید مسکن اقدام کرده و عملاً مسکن به خریداران واقعی نرسد، همین عامل موجب تشدید گرانی‌ها نیز می‌شود. وی ادامه داد: افزایش وام خرید مسکن نه تنها به نفع خریداران نیست، بلکه این مسئله چنان خریداران را به زمین می‌زند که عملاً آن‌ها دیگر توان کافی برای تأمین مسکن را نخواهند داشت.
پاک فطرت گفت: در شرایط کنونی قدرت خرید مردم برای تأمین مسکن بسیار پایین است. حال در این شرایط باید فکری برای افزایش قدرت مالی مردم کرد. به نظر من بهترین راه کار افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن است؛ البته همزمان با این اقدام، دولت باید نسبت به ارائه زمین به سازندگان و انبوه سازان و عرضه مصالح با نرخ تولید اقدام کند. با این روش قطعاً شاهد کاهش قیمت مسکن در کشور خواهیم بود.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: پول پاشی در بازار مسکن نتیجه ای جز افزایش قیمت‌ها نخواهد داشت؛ مثلاً این مسئله 10 درصد در افزایش قدرت مالی خریداران اثرگذار است اما از طرفی 30 درصد قیمت را بالا می‌برد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی