[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۲۰
  • دوره جدید

اجرای طرح مدیریت هوشمند تردد در زمان محدودیت‌های کرونایی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: طرح مدیریت هوشمند تردد در شیراز در زمان محدودیت‌های کرونایی اجرا می‌شود. مسعود طهماسبی ظهر دیروز سه شنبه 11 آذرماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ایجاد بستر مناسب برای نظارت پلیس و کمک به سلامت شهروندان تأثیر مثبتی در مهار گرونا و ایمنی جامعه خواهد داشت افزود: بر این اساس و مطابق با مصوبه ستاد ملی مبازره با بیماری کرونا، تردد وسایل نقلیه در ساعات 21 تا 4 صبح از طریق دوربین‌های موجود در سطح شهر شناسایی شده و اعمال قانون از سوی پلیس راهور صورت می‌پذیرد. وی با بیان اینکه طرح مدیریت هوشمند تردد ویژه محدودیت‌های کرونایی با هدف ایجاد بستر مناسب برای نظارت پلیس و کمک به سلامت شهروندان در شیراز اجرا شده و تا پایان محدودیت‌ها ادامه دارد، خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این پروژه اعمال قانون نیست؛ بلکه مهم‌ترین هدف آن ایجاد محدودیت و کمک به سلامت عمومی جامعه و شهروندان گرامی می‌باشد. باید کلیه جامعه به این درک مشترک برسند که برای سلامتی خود و عزیزانمان باید در خانه بمانیم و از ترددهای غیر ضرور بپرهیزیم.
معاون شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مشکلات ترافیکی با اخذ نظرات کارشناسی حوزه حمل و نقل در فرایند تصمیم گیری و تصویب پروژه‌های عمرانی و شهرسازی کاهش می‌یابد.
طهماسبی خبر از اتخاذ تصمیمات جدید برای کاهش بار ترافیکی کلان‌شهر شیراز داد و بیان داشت: مشکلات ترافیکی با هماهنگی حوزه‌های شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک و عمرانی در تصمیم گیری و تصویب پروژه‌های عمرانی و شهرسازی کاهش می‌یابد. همچنین با همراهی مدیران و کارشناسان تلاش می‌کنیم معاونت حمل و نقل و ترافیک به جایگاه واقعی خود در سیاست گذاری و تصمیمات کلان شهری به عنوان مهم‌ترین و کلیدی ترین معاونت شهرداری دست یابد. این مقام مسئول در پایان به رویکردهای نوین مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: تسریع در اجرای پروژه‌های هوشمند سازی در خدمات حوزه حمل و نقل و ترافیک، تحقق شعار انسان محوری در اجرای پروژه‌ها و تأثیرات آن در زندگی شهروندان، توسعه و ترویج دوچرخه سواری و آموزش‌های شهروندی از مهم‌ترین برنامه‌های این حوزه در راستای اجرای سیاست‌های شورای اسلامی شهر و شهردار شیراز است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی