[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

۹ نمونه از منحصربه‌فردترین و زیباترین پل‌های جهان ، روزنامه شیراز نوین

9 نمونه از منحصربه‌فردترین
و زیباترین پل‌های جهان 

بعضی از زیباترین پل‌های جهان با سازه‌های فیزیکی حرفه ای و بی نظیری که دارند جزو مهم ترین جاذبه‌های توریستی یک کشور محسوب می‌شوند.
به گزارش نمناک، پل‌ها سازه‌هایی برای عبور از دریاچه‌ها، دره‌ها  یا جاده‌ها هستند و طراحی یک پل بسته به موقعیت و محلی که در آن جای می‌گیرد تغییر می‌کند؛ مثلاً پل‌های سنگی برای قرارگرفتن در رودخانه مناسب می‌باشند. امروزه پل‌ها نه تنها برای عبور بلکه شامل آثار جذاب هنری یا سازه‌های زیبای فیزیکی نیز می‌شوند. در ادامه با چند نمونه از زیباترین پل‌های جهان آشنا خواهید شد
1. پل راکورتز در آلمان
این پل شگفت انگیز واقع در پارک روملاو ساخته شده در سال 1860 است.این پل بیشتر به نام پل شیطان شناخته می‌شود و جنس سنگ آن از نوعی سنگ چخماخ می‌باشد که به شکل نیم دایره روی سطح آب را می‌پوشاند و با انعکاس تصویر در آب یک دایره بی نقص را شکل می‌دهد.
2. پل ریشه‌های زنده در هند
در روستایی کوچک که یکی از مرطوب ترین مکان‌ها روی زمین می‌باشد و این پل زنده از ریشه‌های درخت بومی فیکوس الاستیکا تشکیل شده که در جهت خاصی رشد می‌کند. این پل همچنین توانایی تحمل وزن 1 تا 50 نفر را به طور همزمان دارد.
3. پل امواج هندرسون در سنگاپور
این پل 36 متر بالاتر از جاده هندرسون می‌باشد. این پل از فولاد ساخته شده که روی آن از نوعی چوب درخت در جنوب شرق آسیا یافت می‌شود، استفاده شده است. شکل امواج گونه این پل و چراغ‌های موجی آن باعث شده که پل هندرسون از زیبایی منحصر به فردی برخوردار باشد.
4. پل هلیکس در سنگاپور
سنگاپور همچنین جایگاه پلی دیگر به نام هلیکس است که از وسط رودخانه سنگاپور عبور می‌کند. ساختار این پل همچون ساختار دی ان ای می‌باشد که در نوع خود در جهان بی همتاست.
5. کافه در پل جزیره آئولا در استرالیا
همانطور که از نامش مشخص است این پل نه تنها راهی برای گذر، بلکه کافه، مکانی برای حمام آفتاب، کافی شاپ، تئاتر و زمین بازی کودکان نیز دارد. این پل در سال 2003 ساخته شد.
6. آبشار آبی پل بانپو در کره شمالی
پل بانپو همچنین به عنوان آبشار رنگین کمان مهتاب نیز شناخته می‌شود. در حوالی رودخانه هان سئول قرار گرفته آب از عمق 20 متری رودخانه تا ارتفاع 43 متری به هوا پمپاژ می‌شود و به لطف 200 چراغ نصب شده روی پل، شب‌ها منظره زیبای رنگین کمانی را شکل می‌گیرد.
7. پل آسمانی لانگکاوی در مالزی
این پل در قله کوه گونانگ چینچانگ در جزیره پولاو لانگکاوی واقع شده که از روستای اورینتال که در دامنه کوه قرار دارد، شروع می‌شود.
8. پل کینتای در ژاپن
چیزی که این پل را منحصر به فرد می‌سازد این است که پل کینتای شمال پنج پل قوسی شکل چوبی است که ساخت آن به سال 1673 بازمی‌گردد. این پل به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه‌های توریستی ژاپن شناخته می‌شود.
9. پل آرامش در کلگری
طراحی این سازه به شکل مارپیچ و با ساختاری فولادی و با سقفی شیشه ای توسط معمار اسپانیایی طراحی شد. هزینه ساخت این پل 24.5 میلیون دلار بود. روزانه شش هزار نفر از این پل استفاده می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی