[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

توافق برای توسعه فارس ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس اقتصاد در مناطق ویژه اقتصادی استان و کارخانه‌های نیازمند تسهیلات از جمله کاشی حافظ و نیز مجموعه زندیه در بخش گردشگری و الحاق ساختمان بانک ملی ایران به موزه از جمله تحولات آتی است که در مذاکرات انجام شده بین استاندار فارس و رئیس شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و مدیرعامل بانک ملی ایران مورد توجه قرار گرفت. 
دکتر عنایت الله رحیمی در ادامه پیگیری‌های مستمر خود برای ارتقای همه جانبه استان و ایجاد زمینه‌های مناسب در جهت بهره گیری از پتانسیل‌های استان، دیدارهایی جداگانه با مرتضی بانک رئیس شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و همچنین مدیرعامل بانک ملی ایران داشت. دکتر رحیمی درباه دیدار خود با رئیس شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، عنوان کرد: در این دیدار مباحثی مربوط به مناطق ویژه اقتصادی شیراز، جهرم، لار، کازرون و نی‌ریز مطرح و پیگیری‌های لازم انجام شد. وی اظهار کرد: این مذاکرات منجر به رونق هرچه بیشتر این مناطق خواهد شد. منطقه ویژه گردشگری سلامت شیراز از دیگر مباحث مطرح شده در دیدار استاندار فارس و مرتضی بانک بود که به گفته دکتر رحیمی مقرر شد در این زمینه اقدامات لازم انجام و در تصویب طرح جامع این منطقه نیز تسریع لازم انجام شود.
الحاق فرودگاه به منطقه ویژه اقتصادی لامرد، توسعه فعالیت‌ها در منطقه ویژه اقتصادی شیراز و جهرم و رفع مشکلات آنها، تشویق سرمایه‌گذاران برای ورود به منطقه ویژه جهت توسعه فعالیت‌های سرمایه‌گذاری استان از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. استاندار فارس همچنین در دیدار با دکتر حسین زاده مدیرعامل و هیئت مدیره بانک ملی ایران موضوع پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی از جمله کاشی حافظ شرکت تولید آلوباند شیراز و سایر شرکت‌ها را مطرح کرد.
تعیین تکلیف بانک ملی قدیمی شیراز در کنار ارگ کریمخانی و پیوستن این بنا به مجموعه زندیه از دیگر موضوعاتی بود که دکتر رحیمی در این دیدار پیگیری کرد که مقرر شد اقدامات لازم در این خصوص به سرعت انجام شود. استاندار فارس همچنین پیشنهاد تبدیل ساختمان قدیمی بانک ملی شیراز به موزه را مطرح کرد که مورد استقبال مدیر عامل این بانک قرار گرفت. وی در بخش دیگری از این دیدار از وجود زمینه‌های لازم برای مشارکت بانک ملی در اجرای پروژه‌های استان به ویژه پروژه‌های عمرانی و اقتصادی سخن گفت که این موضوع نیز با نظر مثبت مدیرعامل مواجه شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی