[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

جامعه عطرآگین نام و یاد شهدای مدافع سلامت است، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در آیین وداع با پیکر شهید «زهرا سوری» مدافع سلامت، گفت: هم اکنون در بحران کرونا، مجموعه سلامت با تقدیم شهدای مدافع سلامت، جامعه را عطرآگین یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس کرده است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» که به نمایندگی از رییس دانشگاه در این آیین حضور داشت، ضمن عرض تبریک و تسلیت به خانواده شهید «زهرا سوری» و جامعه پزشکی استان، از برگزارکنندگان این آیین قدردانی کرد.
 او با بیان پیام تسلیت رئیس دانشگاه به خانواده این شهید مدافع سلامت، این روز را روز اندوه باری برای جامعه پزشکی شهر شیراز و استان دانست و این مصیبت را به جامعه نظام پزشکی، جامعه مامایی و مراقبان سلامت استان، تسلیت گفت. دکتر همتی با تقدیر از تلاش‌های شبانه روزی پزشکان و کارکنان بهداشتی درمانی در راستای مقابله با بیماری کووید ۱۹، عنوان کرد: این روزها شاهد یادآوری روزهای دفاع مقدس هستیم و مدافعان سلامت، همان رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند. معاون بهداشت دانشگاه در این آیین، کارکنان مجموعه سلامت را سرمایه‌های بی بدیل این کشور دانست و توصیه کرد: پزشکان، پیراپزشکان و کارکنان مراکز بهداشت و درمان در مواجهه مستقیم با کروناویروس هستند که باید برای حفظ سلامتی و ادامه خدمت رسانی به مردم، مراقبت بیشتری داشته باشند. او ابراز امیدواری کرد تا با جدی تر گرفتن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دیگر شاهد برگزاری چنین مراسمی نباشیم. دکتر همتی از مردمی که در این بحران، توصیه‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن و شست‌وشوی مرتب دست‌ها و دوری از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی‌ها را رعایت می‌کنند، قدردانی و از مردمی که به فکر سلامت خود و دیگران نبوده و توصیه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، انتقاد کرد. او از همگان خواست در راستای حمتایت و پشتیبانی از مدافعان سلامت، رعایت اصول بهداشتی را جدی تر بگیرند. 
«کریم شکوهی نژاد» مدیرعامل درمانگاه شبانه روزی حکیم نیز در این آیین، کسب رضایت خداوند را از ویژگی‌های برجسته این شهید برشمرد و گفت: این شهید در مسیر رضای خداوند متعال و درمان مردم خدمت کرد تا جایی که جان خود را نثار سلامت جامعه نمود.
این مراسم صبح دیروز، دوازدهم آذر با حضور مسئولان و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و دکتر «حمیرا وفایی» رئیس سازمان نظام پزشکی شیراز، برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی