[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

خطرات فشار خون بالا در جوانان، روزنامه شیراز نوین

کارشناسان سلامت در آمریکا می گویند نتایج بررسی ها نشان می دهد که تعداد قابل توجهی از مردم این کشور در فاصله سنی 18 تا 44 سال از ابتلای خود به عارضه فشار خون بالا مطلع نیستند و به همین دلیل است که پزشکان کنترل مرتب فشار خون را در همه سنین توصیه می کنند.
به گزارش همگردی، دکتر «باربارا رودی» از پزشکان داخلی مرکز تخصصی «مایو کلینیک» در ایالات متحده گفت: فشار خون بالا می تواند همچون یک بمب ساعتی در بزرگسالان جوان عمل کند.
وی افزود: در بسیاری از مواقع، افراد جوان در مورد وضعیت فشار خون خود آگاهی ندارند و زمانی به پزشک مراجعه می کنند که برای چند سال به فشار خون بالا مبتلا بوده اند و از آن اطلاعی نداشته اند. این وضعیت می تواند خطرناک باشد؛ زیرا اگرچه فرد ممکن است احساس سلامتی داشته باشد اما احتمال دارد که مشکلات جسمی قابل توجهی برای او ایجاد شود. بیماری قلبی، سکته مغزی، مشکلات بینایی و نارسایی کلیوی از جمله این مشکلات است.
به گفته این پزشک، این بیماری‌ها تا چند سال پس از ابتلا به عارضه فشار خون بالا خود را نشان نمی‌دهد اما در حقیقت در سال‌های بعد بر سلامت فرد تأثیر می‌گذارد.
دکتر «باربارا رودی» تأکید کرد: روش‌های زیادی وجود دارد که به نرمال ماندن فشار خون کمک می‌کند که رعایت رژیم غذایی و سبک زندگی مناسب از جمله آنهاست اما داروهای زیادی هم وجود دارد که برای کنترل فشار خون بالا مفید هستند. به گزارش مدیکال اکسپرس، اقداماتی چون رعایت رژیم غذایی مفید برای قلب، کاهش مصرف نمک، مرتب ورزش کردن و داشتن وزن مناسب در پیشگیری از فشار خون بالا مؤثر هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی