[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

بنگاه‌های املاک سفته‌بازی می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی فعالیت سوداگرایانه بنگاه‌های معاملاتی یکی از عوامل تلاطم بازار مسکن است. بر اساس آمارها، بیش از ۵۰ درصد مشاوران املاکی مجوز قانونی فعالیت ندارند.
علیرضا پاک فطرت با انتقاد از تداوم فعالیت دلالان در بازار مسکن، گفت: در شرایط کنونی یکی از دلایل و عوامل تشدید و تلاطم بازار مسکن، فعالیت دلالان و سفته بازان در این حوزه است که باید در راستای سامان دهی این بخش تلاش صورت گیرد. یکی از اقدامات اساسی برای کنترل دلالان، اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه است که متأسفانه این لایحه همچنان در دولت باقی مانده است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی فعالیت سوداگرایانه بخشی از بنگاه‌های معاملاتی یکی از عوامل تلاطم بازار مسکن است. بر اساس آمارها، بیش از 50 درصد مشاوران املاک مجوز قانونی فعالیت ندارند؛ از این رو گام نخست، سامان دهی این حوزه و جلوگیری از فعالیت غیرقانونی املاکی‌هاست.
وی گفت: در شرایط فعلی مشاغل به راحتی تغییر شغل می‌دهند؛ به طور مثال یک مغازه میوه فروشی به سرعت تبدیل به یک دفتر مشاوران املاک می‌شود. این مسئله نشان می‌دهد که شهرداری‌ها با اصناف و اتحادیه‌ها هماهنگ نیستند. پاک فطرت افزود: متأسفانه معاملات مشاوران املاک خیلی شفاف نبوده و بخشی از معاملات به صورت قول نامه ای صورت می‌گیرد که این مسئله فسادانگیز است. از این رو باید کاری کنیم که دست سوداگران از بازار مسکن کوتاه شود که این مسئله نیازمند اقدام جدی و هماهنگ شهرداری‌ها، اصناف و وزارت راه و شهرسازی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی