[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

مرکز کنترل ترافیک چشم بینای ستاد مدیریت بحران است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در دیدار با مدیرکل سیاسی استانداری فارس، معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز، معاون سرمایه گذاری وزارت گردشگری و رئیس کانون جهانگردی ایران در خصوص شرایط و بسترهای سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل و ترافیک کلان شهر شیراز به گفت و گو و تبادل نظر پرداختند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در این دیدار گفت: مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی راهکاری مناسب برای توسعه حمل و نقل است.
مسعود طهماسبی با بیان اینکه مدیریت شهری با بودجه ای محدودی که در اختیار دارد امکان اجرای تمام زیرساخت‌های حمل و نقل را ندارد، خاطر نشان کرد: حمل و نقل عمومی یکی از ویترین‌ها و تابلوهای مهم شهر شیراز است و رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی از اولین کسانی هستند که گردشگران با آنها ارتباط خواهند داشت. وی افزود: اتوبوس و تاکسی‌های گردشگری از مهم ترین بسترهای مشارکت سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش حمل و نقل و کلید ارتباطی آن با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به اهمیت استفاده از دانش و تجربیات جهانی در این زمینه اشاره کرد و اظهار داشت: حمل و نقل هوشمند، توسعه پارکینگ‌های مکانیزه ،توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، توسعه خطوط مترو، دوچرخه، راه اندازی تراموا و خطوط ویژه اتوبوسرانی به ویژه بی آرتی از بسترهای مهم سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل است و به همین منظور تدوین آیین نامه و دستورالعمل سرمایه گذاری بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد.
در ادامه معاون حمل و نقل و ترافیک در دیدار با مدیرکل سیاسی استانداری فارس به اهمیت پایش هوشمند مرکز کنترل ترافیک اشاره کرد و افزود: مرکز کنترل ترافیک چشم بینای ستاد مدیریت بحران است و این مرکز در شرایط ویژه و حساس به صورت شبانه روزی در کنار ستاد مدیریت بحران شهرستان و استان قرار دارد.
طهماسبی از فعالیت شبانه روزی این مرکز خبر داد و بیان داشت: مرکز کنترل ترافیک علاوه بر وظیفه ذاتی خود که مدیریت لحظه ای ترافیک است در شرایط ویژه به صورت سه شیفت فعال و در کنار ستاد مدیریت بحران است. در پایان مدیرکل سیاسی استانداری فارس و معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز از مرکز کنترل ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک بازدید و با فعالیت‌ها و زیرساخت‌های این مرکز به ویژه در زمان بارندگی آشنا شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی