[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

آماده مواجهه با تبعات بارندگی شدید هستیم، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس تأکید کرد که با توجه به هشدار هواشناسی نسبت به وقوع بارندگی طی امروز و فردا در مناطقی از این استان، آمادگی لازم برای مواجهه مناسب با تبعات احتمالی این بارش‌ها در سطوح مختلف وجود دارد. رحیم آزادی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ورود سامانه بارشی که از دیشب ١٥ آذر وارد سراسر فارس شده، گفت: براساس اطلاعات اعلام شده از سوی اداره کل هواشناسی فارس، این سامانه بارشی همه نقاط استان را درگیر بارش و ارتفاعات را درگیر برف خواهد کرد. او با بیان اینکه بارش حاصل از این سامانه تا روز دوشنبه ١٧ آذر ادامه دارد، افزود: طی اطلاعیه‌هایی، هشدارهای لازم به کشاورزان، روستاییان و عشایر اطلاع‌رسانی شده و از آنان خواسته شده است تا از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها اجتناب کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس خاطرنشان کرد: همچنین اخطارهای لازم در قالب ستاد بحران به فرمانداری‌ها ارسال شده است.
آزادی تأکید کرد: نیروهای سازمان‌های مختلف اعم از مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، هلال‌احمر و دیگر نهادهای ذی ربط نیز در آمادگی به سر می‌برند و مجموعه شهرداری در شیراز و سایر شهرستان‌ها نیز برای این شرایط متناسب با توان تجهیزاتی، آماده هستند.
به گزارش ایسنا، براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان فارس، از ساعات پایانی دیشب (شنبه ۱۵ آذر) و ابتدای روز یکشنبه ۱۶ آذر، احتمال بروز بارندگی در نقاطی از فارس دور از انتظار نیست؛ این بارندگی‌ها روز دوشنبه ۱۷ آذر هم در مناطقی از استان ادامه دارد و تا پایان دوشنبه با خروج سامانه بارش‌زا، خاتمه پیدا می‌کند.
براساس این گزارش، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، رودخانه‌ها و آب گرفتگی معابر در برخی نقاط استان فارس، طی امروز و فردا وجود دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی