[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: توان علمی در مسیر حفظ جان مردم به‌کارگیری شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست بررسی طرح مرجعیت علمی کشور، از رؤسای دانشکده‌ها، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه خواست تا در بحران شیوع بیماری کووید۱۹، علاوه بر حفظ جایگاه و ارتقای دانشگاه در کشور، تلاش برای نجات و حفظ جان مردم را در اولویت قرار دهند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با بیان اینکه فارس با تمام توان برای کاهش آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کووید۱۹ در استان و حفظ جان مردم تلاش می‌کند، گفت: همه باید در بحران کرونا، اولویت خود را برنامه ریزی دقیق برای بسترسازی و تأمین سلامت مردم تعریف کرده و در این مسیر گام برداریم.
او با قدردانی از تلاش تمامی اساتید و کارکنان درگیر با کرونا، افزود: آمارها نشان می‌دهد که در مدت شیوع این بیماری، مجموعه سلامت فارس علاوه بر حفظ جایگاه قطب پزشکی و علمی بودن خود در کشور، به رسالت خود که همان تأمین سلامت جامعه و مردم است نیز عمل کرده است. دکتر لطفی با تأکید بر عزم جدی اساتید و اعضای هیئت علمی برای ارتقای جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کشور، از آنان خواست تا در راستای پیشبرد اهداف دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم نیز تلاش کنند.
بررسی شاخص‌های رقابت پذیری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، پروتکل تعیین مزیت نسبی، فرمول محاسبه توان رقابتی، مزیت رقابت دانشکده‌ها و ارتقای جایگاه علمی و پژوهشی دانشگاه، دیگر محورهای این نشست بود که با حضور رئیس دانشگاه بررسی و پیرامون آن‌ها تبادل نظر شد. دکتر «محسن مقدمی» معاون آموزشی و دکتر «عباس رضاییان زاده» معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز دیگر اعضای این نشست بودند که به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای ارتقای جایگاه علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه پرداختند.
اعضای این نشست نیز با بیان نقاط ضعف و قوت این طرح، نظرات خود را ارائه دادند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی