[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: همراهی عمومی، نقطه‌قوت مبارزه با کروناست، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به گذشت ۹ ماه و نیم از شیوع اپیدمی کرونا در کشور، حفظ همراهی عمومی را یکی از زمینه‌های مهم مبارزه با کرونا در ایران و استان فارس خواند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» رئیس دانشگاه در نشست دیروز ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس با بیان اینکه طی این ماه‌ها در کنار همه دشواری‌هایی که خانواده سلامت و مردم کشور متحمل شدند، تجارب گران بهایی نیز به دست آمد، ضرورت همراهی عمومی در زمینه مبارزه با کرونا و حفظ آن را از جمله این تجارب عنوان کرد. او تأکید کرد: در طی این ماه‌ها تکیه بر این امر، توانسته است برنامه‌های پیشگیرانه را با روند مطلوب تری به پیش ببرد.
رئیس دانشگاه در ادامه فرارسیدن شانزدهم آذر، روز دانشجو را گرامی داشت و با اشاره به رسالت‌های والای مجموعه سلامت در تقویت امر آموزش، دستاورد تحقق این رسالت را توانمندی نیروهای بهداشت و درمان در توسعه سلامت جامعه خواند که به ویژه در بحران کنونی، شاهد آن بودیم و ضرورت آن بیش از پیش احساس شد. دکتر لطفی ضمن پیگیری مصوبات نشست‌های پیشین این ستاد، آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در مناطق مختلف استان را بررسی کرد. پیگیری وضعیت سلامت کارکنان مبتلا به کروناویروس، بررسی روند نمونه گیری در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان، نحوه پذیرش و بستری بیماران و علت‌های جان باختن مبتلایان، از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه در نشست دیروز بود. دکتر «علی اکبری» معاون درمان دانشگاه نیز در ادامه گزارشی از آخرین آمارهای مربوط به بستری بیماران عادی و نیازمند مراقبت‌های ویژه در بخش‌های کووید ۱۹ استان ارائه کرد. ارائه گزارش نحوه اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای مبارزه با کرونا از سوی دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه، دیگر بخش نشست دیروز این ستاد بود. همچنین دکتر «محمدرضا حیدری» معاون غذا و داروی دانشگاه گزارشی از روند نظارت بر کارخانه‌های تولید ماسک به رئیس دانشگاه ارائه داد. در ادامه نیز دکتر «مهرداد عسکریان» رئیس شورای پژوهش و سلامت دانشگاه با اشاره به پژوهش‌های انجام شده در سطح دنیا و آخرین یافته‌های به دست آمده، مهم ترین راهکارهای پیشگیرانه در شرایط کنونی برای مهار کروناویروس را بیان کرد.
تأکید بر حفظ فاصله فیزیکی، استفاده صحیح از ماسک، افزایش نمونه گیری‌ها، قرنطینه افرادی که با بیماران کووید ۱۹ مواجهه داشته اند، بهبود اطلاع رسانی‌ها و تقویت همکاری بین بخشی برای پیشبرد بهتر برنامه‌ها، از مهم ترین نکات مطرح شده در این گزارش بود. دویست و نوزدهمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس، صبح دیروز، شانزدهم آذر، در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور رئیس دانشگاه، معاونان و مدیران ارشد دانشگاه برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی