[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

۳۶ کشته در جبهه کرونا ، روزنامه شیراز نوین

بر اساس اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس، طی روز شنبه تا یکشنبه، ۳۶ بیمار مبتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاون درمان دانشگاه با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس، از افزایش موارد نمونه گیری‌های تشخیصی به ۵۱۱ هزار و ۹۴۳ مورد از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد و گفت: با بررسی نمونه‌های انجام شده، تاکنون ۱۵۲هزار و ۵۵۷ بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.
دکتر «علی اکبری» با اشاره به جان باختن ۳۶ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع آمار جان باختگان این بیماری را از ابتدای شیوع در استان دو هزار و ۶۸۵ نفر اعلام کرد.
به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم اکنون هزار و ۵۶۷ بیمار مثبت یا دارای علائم مشکوک به کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۰۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او مجموع بهبودیافتگان این بیماری را نیز که از ابتدای شیوع بیماری با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ۱۴۲هزار و ۶۹۱ نفر اعلام کرد.
معاون درمان دانشگاه در ادامه این گزارش ضمن تشکر از عموم مردم استان در شهرها و مناطق مختلف به پاس رعایت محدودیت‌ها و قوانین و مقررات بهداشتی، این امر را در کاهش آمار مبتلایان و بیماران نیازمند بستری مؤثر دانست.
دکتر اکبری افزود: این همکاری و کاهش آمار موجب شده تا بتوانیم تمامی ظرفیت بیمارستان‌های استان را در اختیار بیماران نیازمند به بستری قرار داده و شرمنده مردم نباشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی