[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۶
  • دوره جدید

آخرین خبرها از خرید واکسن کرونا، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل بانک مرکزی تلاش‌های صورت گرفته برای خرید واکسن کرونا و مانع تراشی‌های آمریکا در این زمینه را تشریح کرد.
به گزاشر ایسنا، عبدالناصر همتی در پستی اینستاگرامی درباره واکسن کرونا، گفت: برخی نادانسته یا مغرضانه، سعی در تطهیر اقدامات غیر انسانی آمریکا در تحریم ایران را دارند و تنها به ادعای دروغین آمریکا بر عدم محدودیت بر معاملات دارو تأکید می‌کنند.
وی تصریح کرد: برای ثبت در حافظه تاریخی باید بگویم که اعلام خبر مربوط به توزیع واکسن کرونا توسط برخی کشورهای همسایه بین مردمشان تلخ ترین پاسخ به این عده است. از آنجا که خرید واکسن کرونا (covax) بایستی از مسیر رسمی سازمان بهداشت جهانی انجام گیرد، تا کنون هر طریقی برای پرداخت و انتقال ارز مورد نیاز، به خاطر تحریم غیر انسانی دولت آمریکا و ضرورت اخذ مجوز اوفک، با مانع مواجه شده است.
به گفته همتی، کره جنوبی بابت انتقال پول از مسیر U-turn دلار برای خریدهای بشر دوستانه، نتوانست تضمینی برای عدم مصادره پول بانک مرکزی ایران توسط دولت آمریکا در هنگام انتقال بدهد.
رئیس کل بانک مرکزی افزود: صندوق بین المللی پول با فشار و تهدید آمریکا و علی رغم اذعان به حق ایران و عدم وجود هیچ گونه مانع اقتصادی یا حقوقی، حتی جرئت مطرح کردن وام بشر دوستانه ایران در هیئت مدیره صندوق را پیدا نکرد. همتی گفت: البته انتقال پول از مسیرهای دیگر تحت پیگیری است که ان‌شاءالله با همکاری و اقدام به موقع دستگاه‌های ذی ربط به نتیجه خواهد رسید. خرید واکسن از دیگر کشورها نیز در دستور کار همکاران وزارت بهداشت قرار دارد و اخبار واصله در خصوص تولید داخلی واکسن کرونا نیز امیدوار کننده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی